رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

نجوای عارفانه دعای پرفیض عرفه در حرم رضوی، امروز - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نجوای عارفانه دعای پرفیض عرفه در حرم رضوی، امروز

نجوای عارفانه دعای پرفیض عرفه امروز با حضور زائران در حرم رضوی طنین انداز می شود.

 

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، امروز همزمان با روز عرفه در روزی که خداوند بندگان خود را به طاعت ونجوای عارفانه دعای پرفیض عرفه در حرم رضوی، امروز عبادت خود فرا خوانده است حرم  مطهر رضوی میعادگاه جمع بی شماری از زائران و نیایش گران می شود که در این صحن و سرای ملکوتی دعای عارفانه سالار شهیدان را با معبود خود نجوا می کنند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت:امروز سه‎شنبه 30 مرداد همزمان با 9 ذی حجه ویژه برنامه‌های روز عرفه در بارگاه منور امام رضا(ع) از ساعت 16 تا 19 در صحن جامع حرم مطهر رضوی برگزار می‎شود.

حجت الاسلام سید جلال حسینی افزود: در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی سخنرانی و محمود کریمی دعای عرفه را قرائت می کند.

 وی گفت: صوت و تصویر این برنامه به صورت سراسری در همه اماکن متبرک پخش خواهد شد و برای بهرمندی از دعای عرفه، به تعداد کافی کتاب‏های ادعیه و دعای عرفه در چند نقطه از حرم مطهر امام رضا(ع)  توزیع خواهد شد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: پس از قرائت دعای عرفه و اقامه نماز مغرب و عشاء، روضه خوانی و مرثیه سرایی مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) در مصیبت "مسلم بن عقیل" و "هانی بن عروه" برگزار می شود.

حسینی گفت: عرفه روزی است که خداوند جود و احسان خود را برای بندگانش گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر از دیگر اوقات است.

در  این روز بندگان با نجوای دعای بر فیض عرفه، زیر آسمان با خدای خود راز و نیاز می کنند  و با اعتراف و  اقرار به گناهان خود نزد حق تعالی به ثواب عرفات سعادتمند می شوند  و گناهانشان آمرزیده  می شود.

عرفات نام جایگاهی است كه حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می كنند و به دعا و نیایش می پردازند.