Skip to Content

نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی شرق كشور در مشهد گشایش یافت

نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی شرق كشور در مشهد گشایش یافت

نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی شرق كشور با هدف معرفی و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در مشهد گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نمایشگاه كه بعدازظهر دوشنبه با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گشایش یافت، بسیاری از تولید كنندگان داخلی از سراسر كشور لباس هایی با طراحی ایرانی و منطبق با فرهنگ اسلامی كشورمان به نمایش گذاشتند.

عباس شیخ الاسلامی با اشاره به این كه در این نمایشگاه تمدن چندین هزار ساله ایرانیان به نمایش در آمده است، در خصوص هدف برپایی آن گفت: برندهای غربی برای ایرانیان افتخار و ارزش نیست و ما معتقدیم تقلید بی اندازه هویت را از مردم سلب خواهد كرد.

وی یكی از حوزه های تمدن ایرانیان و مسلمانان را پوشش و لباس دانست و افزود: برپایی این نمایشگاه ها در ذهن مردم تحرك ایجاد كرده و آنان را به سمت آشتی با فرهنگ ایرانی سوق می دهد كه این خود مقدمه ای برای تقویت تمدن ایرانی اسلامی در بخش پوشش و لباس است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد تصریح كرد: پوشش غربی، ‌ تفكر غربی را به دنبال دارد و فرهنگی و هویت ایرانی طراحی لباس با اندیشه ای خاص نیاز دارد.

وی از فعالان عرصه مد و لباس خواست تا مدهای وارداتی را بومی سازی كرده و منطبق با ساختارهای فرهنگی و اجتماعی ایرانی اسلامی وارد بازار تولید و عرضه كنند.

شیخ الاسلامی در پایان ابراز امیدواری كرد مسئولان با برگزاری این قبیل نمایشگاه ها آگاه شوند و با حمایت های خود زمینه را برای ترویج و جایگزینی مدهای ایرانی با مدهای غربی فراهم نمایند.