حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

نخستین همایش ملی «وقف و علم و فناوری» - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نخستین همایش ملی «وقف و علم و فناوری»

نخستین همایش ملی «وقف و علم و فناوری» در مشهدبرگزار میشود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،رئیس خانه صنعت , معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت:نخستینبرگزاری نخستین همایش ملی «وقف و علم و فناوری» در مشهد همایش ملی «وقف و علم و فناوری(الگوی توسعه و ترویج)» به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.
حسن حسینی افزود : همایش ملی «وقف و علم و فناوری(الگوی توسعه و ترویج)» با همکاری مرکز تحقیقات و توسعه وقف دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه فردوسی مشهد، کمیته یاوران وقف علم و فناوری، سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و دیگر نهادهای علمی کشور، به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ برگزار می شود.
حسینی تصریح کرد:تبیین ضرورت توسعه وقف در عرصه علم و فناوری,تحلیل و تفسیر کلام امام و رهبری پیرامون وقف در زمینه علم و فناوری,تببین نیات و مصادیق وقف در حوزه علم و فناوری در کشور شامل: مدارس، دانشگاه، مراکز پژوهشی، جوایز علم و فناوری، حمایت از نخبگان، نوآوران و تجاری‌سازی فناوری‌ها، گرنت‌های پژوهشی، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری، حمایت از واحدهای فناور و شرکت های نوپا و ...,تببین نقش وقف در تحقق سیاست‌های کلان علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی,بررسی و تحلیل تجارب موفق بین‌المللی در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی ,الگوی توسعه و اجرایی‌سازی گفتمان وقف در حوزه علم و فناوری ,الگوی فرهنگی مناسب جهت توسعه و ترویج فرهنگ وقف در زمینه علم و فناوری در بین گروه‌های مختلف (فعالین عرصه علم و فناوری، گروه‌های خیرین و واقفین، ایرانیان خارج از کشور، عموم مردم و . . . از اهداف این همایش است.
۳۳ وقف در حوزه علم و فناوری در خراسان رضوی به ثبت رسیده است که : بیشترین وقف در حوزه علم و فناوری توسط خیران مشهدی صورت گرفته است.اخبار پر بازدید هفته