سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

نسیم آبادی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

نسیم آبادی

 

اسامی عوامل در سری جدید:

• طراح و تهیه کننده: امیر عرفانیان

• کارگردان‌ها: مجتبی احسانی و محمّد متّحدی

• تصویربرداران: محمد متّحدی و حمیدرضا محمودزاده

• تدوینگران: مجتبی احسانی و محمّد عرفانیان

• هماهنگی تولید: وهّاب براتی و مهدیّ عامل هاشمی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*نسیم آبادی*

با توجه به این که: قریب30% جمعیت کشور در روستاها سکونت دارند./  اکثریت شهرنشینان در اصل روستازاده و دارای هویت و تعلقات روستایی هستند./ تولیدکنندگان محصولات در ارتباط مستقیم با روستا و مردم آن می‌باشند./ بخش عمده غذای مردم در روستاها تولید می‌شود./ استان خراسان رضوی 2500 روستا دارد./ توجّه شایان و مستمر به روستاها ضروری می‎‌نماید.

سیمای خراسان رضوی در سری جدید برنامه‌ی دیرآشنای مستند *نسیم آبادی* در فضایی بانشاط و شاداب و پویا، ناگفته‌های روستا، دیدنی‌های آن، نعمات خدادادی در طبیعت سخاوتمند و بهره‌وری اقتصادی از آن، سبک زندگی روستائیان، روستائیان مرزنشین و عشایر، کار و تلاش برای تولید و آبادانی، امرار معاش و مناعت طبع در روستاهای استان خراسان رضوی را به تصویر می‌کشد.

معرفی واقع بینانه جاذبه‌های توریستی، دیدنی‌های طبیعی و تاریخی/ وضعیت جغرافیایی، آب و هوا، اقلیم، طبیعت، جمعیت/ ویژگی‌های معماری/ ساخت و ساز مسکن/ اماکن عمومی و تاریخی وله‌های تصویری زیبا از روستاهای استان خراسان رضوی را در این برنامه مشاهده می‌کنیم.

این برنامه ویژگی‌های اصیل و توانمندی‌های بالفعل و قابلیت‌ها و استعدادهای بالقوه/ آداب و رسوم و سنت‌های بومی و محلی/ دانش بومی/ ابتکارات و تجارب خاص در انجام فعالیت‌های اقتصادی و حرفه‌ای، مشاغل روستایی و خانگی، صنایع کوچک، اشتغال اصلی و عمده مردم (صنعت/ خدمات/ کشاورزی/ دامپروری)/ ظرفیت‌های گردشگری/ میراث فرهنگی موجود را نمایان کرده و به نمایش می‌گذارد.

در این برنامه دوربین به مثابه آینه‌ای زلال و شفاف به کسانی که در محدوده روستا مشغول فعالیت هستند؛ نزدیک می‌شود و تلاش‌های آنان در جهت آباد کردن محیط زندگی‌شان، وضعیت کودکان نوجوانان و جوانان روستا از لحاظ اوقات فراغت و تحصیل، سلامت، بهداشت و محیط زیست روستا را منعکس می‌کند.

انجام پروژه‌ها و فعالیت‌های شاخص عمرانی و آبادانی/ نهادهای موفق اجتماعی و فرهنگی روستا (شوراها، بسیج، کتابخانه) در بخش‌های فرهنگی/ ارزش‌های فرهنگی ـ اجتماعی/ تأسیسات، امکانات و تجهیزات در بخش زیربنایی/ میزان مشارکت و حضور مردم روستا در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و عمرانی/ برخورداری در زمینه‌های اجتماعی اقتصادی فرهنگی و سیاسی/ از طریق صحبت با اهالی و جوانان همیشه امیدوار روستا، نخبگان و نمونه‌های برتر روستایی، کارشناسان، مجریان و مسؤولان مرتبط با زبان تصویر و گفتار، روایت می‌شود.

این برنامه یک‌شنبه‌ها ساعت 17:25 دقیقه تقدیم شما می‌شود. بازپخش برنامه ساعت 10:35 دوشنبه‌ها می‌باشد.

امیدواریم این برنامه زیبا موجبات آشنایی بینندگان عزیز را بیش از پیش با روستاهای مختلف استان توانمندی‌ها و استعدادهای نهفته در آن،  اقشار زحمت‌کش روستا و  بخش کشاورزی فراهم آورد.

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ