رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

نشست تخصصی الگوبرداری از سیره جوان ترین امام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نشست تخصصی الگوبرداری از سیره جوان ترین امام

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، حجه السلام و المسلمین رئیسی درنشست تخصصی الگوبرداری از سیره جوان ترین نشست تخصصی الگوبرداری از سیره جوان ترین امامامام  با عنوان " جوان مومن انقلابی"با حضور بیش از هزار نفر از نخبگان علمی مدارس سراسر کشور در تالار قدس حرم مطهر رضوی افزود: جوان سیاسی و انقلابی باید زمان شناس باشد و وظیفه خود را بشناسد و متناسب اقتضائات زمان ایفای نقش کند.

او گفت: سیره و سلوک امام جواد علیه‌السلام بهترین الگو زندگی برای جوانان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره افزود:معیار و ملاک اعتدال و میانه روی در جامعه اسلامی اهل بیت علیهم السّلام هستند و امروز ولایت فقیه محور اعتدال در جامعه ماست.

حجه السلام و المسلمین رئیسی گفت : همه ائمه معصومین علیهم السّلام به اثبات جریان رهبری، زعامت و ولایت؛ مبارزه با ظلم و استکبار و تربیت نفوس مستعده اهتمام و توجه ویژه داشتند.

او افزود: فساد اقتصادی منجر به فساد سیاسی و انحرافات دینی می‌شود که نمونه بارز آن جریان واقفیه و اندیشه واقفی گری است که پس از شهادت امام موسی کاظم علیه السّلام رخ داد و ولایت حضرت رضا علیه السّلام و به تبع آن امام جواد علیه السّلام را مورد تردید و شبهه قرار داد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دین، چیزی جز عشق و دلدادگی نیست و هنگامی که عشق به خدا در میان بود دیگر سر دادن در راه خدا همانند شهید حججی‌ها، تیرباران شدن‌ها و مورد هجمه قرار گرفتن‌ها آسان می‌شود.