حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

نشست خبری آغاز جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نشست خبری آغاز جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام در مشهد

نشست خبری آغاز جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام امروز در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام امروز در این نشست خبری نشست خبری آغاز جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در مشهدگفت: پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام در 31 استان کشور با 30 موضوع برگزار می‌شود.

اکبر شیخ افزود : 929هزار و 479اثر امسال به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام رسیده که در مقایسه با 493 هزارو 833 اثر دوره قبل بیش از 87 درصد افزایش دارد.

او گفت: 257هزار و 325نهاد و سازمان در جشنواره پانزدهم همکاری دارند در حالی که سال قبل این جشنواره با مشارکت 47هزار و 650 نهاد و سازمان بود برگزارشد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام ترویج فرهنگ رضوی را از مهمّ‌ترین اهداف برگزاری جشنواره امام رضا علیه السّلام برشمرد و افزود: در ترویج فرهنگ رضوی به موضوعاتی همچون مناطق حاشیه شهر، استفاده از علما شیعه و اهل سنت ، همزیستی مسالمت‌آمیز در کنار هم، توجه به فرامین مقام معظم رهبری در همه حوزه‌ها به‌ویژه حوزه وحدت توجه شده است.

شیخ جشنواره عکس موبایلی را از موضوعات جدید جشنواره امام رضا اعلام کرد که تاکنون 10 هزار عکس به این جشنواره ارسال شده است.

او با اشاره به برنامه‌های آغاز دهه کرامت، گفت:این برنامه‌ها همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و با حضور تولیت‌های آستان قدس رضوی، آستانه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و حضرت شاه‌چراغ علیه السّلام در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه السّلام ، همایش بانوان مروج فرهنگ رضوی با حضور 15بانوی فرهیخته با سخنرانی آیت الله علم الهدی ، مجمع خادمان فرهنگ رضوی در دانشگاه فردوسی با حضور 100خادم داخل و 80 خادم خارج از کشور در حوزه فرهنگ رضوی با سخنرانی آقای ولایتی را از برنامه های این دهه اعلام کرد.

شیخ افزود: اجرای دو هزارو 700برنامه در دو هزارو 400 نقطه جهان ،ارسال بسته‌های فرهنگی با موضوع امام رضا علیه السّلام به خارج از کشور و نشست‌های تخصصی در عراق، افغانستان، لبنان، اندونزی و برزیل را از برنامه های حوزه بین‌الملل جشنواره اعلام کرد.

او گفت: مراسم اختتامیه جشنواره با توجه به جمعیت زیاد مهمانان در سالن صبای صدا و  سیمای خراسان رضوی از ساعت 17 تا 19 روز پنجشنبه 12 مرداد برگزار می‌شود.

در این جشنواره 231هزار هیئت فرهنگی و مذهبی همکاری می‌کنند.