رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

نشست شورای اداری خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نشست شورای اداری خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی،علیرضا رشیدیان دیشب در نشست شورای اداری استان با تاکید بر رعایت اخلاق در استاندار خراسان رضوی گفت :انتخابات گفت: از بیانات رهبر معظم انقلاب باید ها و نبایدهایی استخراج شده است که همه باید به آن توجه کنند.

او گفت: سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و مر قانون ملاک عمل همه دست اندرکاران انتخابات در این استان است.

استاندار خراسان رضوی افزود: در این میان باید به استفاده نکردن از امکانات عمومی و دولتی له یا علیه نامزدها توجه جدی شود و همه مدیران باید دقت و مراقبت لازم را انجام دهند تا انتخاباتی به دور از مداخلات نهادها و ارگان ها به صورت آزاد و مردمی برگزار شود.

علیرضا رشیدیان گفت:رعایت حق الناس در همه مراحل انتخابات اعم از بررسی صلاحیتها، تبلیغات، اخذ رای، اعلام نتایج و بررسی شکایتها دارای اهمیت بسیار است و در این فرآیندها باید به حق الناس، رعایت قانون و عدالت توجه جدی شود.

او افزود: رقابت های انتخاباتی باید در چارچوب نظام باشد و کسی نمی تواند بگوید نظام را قبول دارد اما قوه مجریه یا قضاییه را قبول ندارد زیرا این قوا به هم پیوسته است ؛گاه عده ای چنان مرزهای داخلی را پررنگ می کنند که مرز با دشمن کمرنگ می شود.

استاندار خراسان رضوی افزود:انتخابات را باید وسیله ای برای ناامیدی دشمن قرار داد و بر سر خدمت رقابت کرد ؛ اختلاف نظرها را نباید به تنازع کشید و از وعده های غیر علمی و خلاف قانون نیز باید پرهیز کرد.

رشیدیان با اشاره به حادثه زلزله فریمان نیز افزود: وظیفه بسیار مهمی بر عهده همه ماست و باید براساس برنامه ریزی های انجام شده در ستاد مدیریت بحران استان، با حرکت جهادی تا ابتدای پاییز مناطقی که در زلزله اخیر استان دچار حادثه شده اند بازسازی شود تا مردم به راحتی فصل سرما را پشت سر بگذارند.

او به مردم بویژه ساکنان مناطق روستایی توصیه کرد از تسهیلاتی که برای مقاوم سازی منازل مسکونی در نظر گرفته شده است استفاده کنند تا در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل کم ترین خسارت ها را متحمل شوند.

استاندار خراسان رضوی با قدردانی از اعضای ستاد خدمات سفر استان گفت: با توجه به اقدامات و برنامه ریزی دستگاه های خدماتی و اجرایی، خراسان رضوی رتبه اول خدمات سفر در کشور را کسب کرد.

رشیدیان با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب افزود:موظف هستیم با تلاش و کوشش شبانه روزی، زمینه را برای تولید و اشتغال جوانان فراهم کنیم.

او با اشاره به امضای تفاهم نامه اجرای طرح تکاپو در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 22 شرکت فعال حوزه ICT ، برای اجرای فرصت های جدید اشتغال در استان در اجرای این تفاهم نامه اقدام کرده اند.

استاندار خراسان رضوی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت های صادراتی استان و حضور موثر در بازارهای پر رقابت منطقه ای و بین المللی تاکید کرد..

در این نشست سعید شیبانی نوقابی به عنوان فرماندار شهرستان نیشابور، حسین ابارشی به عنوان فرماندار خوشاب، سید امیررضا روحبخش به عنوان مدیر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی، سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان به عنوان فرمانده قرارگاه شمال شرق کشور و سرهنگ ستاد سید محمد احمدیان پور به عنوان فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شمال شرق معرفی شدند.

عبدالحسین رامشی نیز به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان، حجت الاسلام کاظم لطفیان به عنوان مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی، یحیی یعقوب نژاد به عنوان مدیرکل امور مالیاتی استان و سید رضا احمدی زاده به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان معرفی شد.