حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

نشست مشترک ستاد انتخابات استان و صدا و سیمای خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نشست مشترک ستاد انتخابات استان و صدا و سیمای خراسان رضوی

صدا و سیمای استان برنامه های مختلفی ویژه انتخابات تدوین کرده است که از جمله انها 900 دقیقه برنامه تلویزیونی ، یک هزار و 900 دقیقه در صدای استان و 400 دقیقه خبر می باشد.

 مدیر کل صدا و سیمادر جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و صدا و سیمای خراسان رضوی  افزود : صدا و سیمای استان برنامه های مختلفی ویژه انتخابات تدوین کرده است که از جمله انها 900 دقیقه برنامه تلویزیونی ، یک هزار و 900 دقیقه در صدای استان و 400 دقیقه خبر می باشد.

محسن نصرپور افزود : به موازات تشکیل ستاد انتخابات در مرکز در استان هم فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده و تلاش شده با استفاده از تجارب گذشته کارهای حرفه ای تر و علمی ارائه شود .

وی عنوان کرد : راهبرد ما در تولید برنامه ها مبتنی بر تلاش برای حضور حداکثری مردم و تبیین گفتمان انقلاب ، امام و رهبری می باشد و تلاش شده تا طی سه ماه گذشته دیدگاه ها و نظرات مردم با مهارت در رسانه ارائه شود.

وی با بیان اینکه تاکید بر سلامت انتخابات ، امید افرینی و رعایت اخلاق انتخابات بر اساس دستورالعمل های سازمانی مبنای عمل است ، گفت : در این راستا در سه حوزه ، سیما برنامه تلویزیونی فصل انتخاب، در واحد صدا ویژه برنامه های رادیویی فردای روشن و برنامه مدار حضور ، و در حوزه خبر هم بسته خبری مسیر 96 تولید شده است.

نصرپور افزود : در این دوره تولیدات این مجموعه نسبت به دوره های قبل افزایش یافته و فعالیت گسترده ای در حوزه فضای مجازی و نیز سایت مرکز انجام می شود در عین انکه پیش بینی ضبط برنامه ای استودیویی با حضور کاندیداهایی نهایی ریاست جمهوری در سفر به استان در شرایط کاملا مساوی انجام شده است.

وی تولید پنج قطعه موسیقی توسط هنرمندان استان با موضوع انتخابات واخذ مجوزهای پخش آن از دیگراقدامات صدا و سیمای استان در حوزه انتخابات است که با انجام مراحل نهایی کار طی این ایام در صدا  سیمای استان و فضای مجازی استفاده می شود.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی  هم گفت : امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی در هشت شهر استان تامین شده است.   

سید جواد حسینی افزود : انتخابات الکترونیکی بر اساس برنامه ریزی وزارت کشور در شهرهای کاشمر ، تربت حیدریه ، تربت جام ، سبزوار ، نیشابور ،قوچان و چناران ، تایباد برگزار می شود.

وی با اشاره به 18 راهبرد انتخاباتی رهبر انقلاب گفت : راهبرد شفافیت ، سرعت ،صحت و مانند آن با برگزاری انتخابات الکترونیکی بیشتر از انتخابات دستی محقق می شود.

وی گفت : به طور معمول بیش از 90 درصد فرآیندهای انتخاباتی به صورت الکترونیکی برگزار می شود اما در این هشت شهر فرآیند اخذ و شمارش ارا نیز الکترونیکی خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه انتخابات عاملی برای همگرایی است ، گفت : نقش ما به عنوان عوامل برگزاری کننده در ایجاد و تقویت این همگرایی بسیار مهم است تا روز به روز قدرت ، اقتدار و نفوذ ملی افزایش یابد.

وی افزود : انتخابات یک مفهوم مقدس درجامعه که  حق تعیین سرنوشت از طریق آن محقق می شود و در واقع این فرآیند مجرای ایفای نقش مردم در سرنوشت خود است. و نظام ما این قدرت و ظرفیت را دارد که به سمت مشارکت حداکثری ( 99 ) درصدی و بیش از رقم های کنونی گام برداد و از جمله اقدامات در این حوزه تمرکز بر جمعیت غایبان است.

وی دراین امر و تهییج ، ارتقا آگاهی ها و اطمینان بخشی به مردم نقش رسانه ها و صدا و سیما را بسیار مهم خواند و گفت : در این میان شایعات بویژه در روز انتخابات از جمله مباحثی است که به نوعی عامل تهدید کننده مشارکت محسوب می شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی افزود : زمانی این شایعات شکل می گیرد که منابع رسمی اطلاع رسانی نباشد و یا ضعیف عمل کند بدین منظور باید رسانه ها با رسمیت بخشی به اطلاعات بر خنثی سازی این مباحث تمرکز یابند.