رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

نشست هم اندیشی مدیران تشکلهای جوانان رضوی کشور در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نشست هم اندیشی مدیران تشکلهای جوانان رضوی کشور در مشهد

نشست هم اندیشی مدیران تشکلهای شبکه جوانان رضوی سراسر کشور امروز در در مشهد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: این نشست سه روزه با هدف نشست هم اندیشی مدیران تشکلهای جوانان رضوی کشور در مشهدبرنامه ریزی و سازماندهی فعالیت های شبکه جوانان رضوی در حوزه جوانان در یک سال آینده برگزار شده است.

مجتبی مختاری افزود: بررسی فعالیت کمیته‌ های فرهنگی آستان قدس رضوی در استانها، برنامه‎ ریزی برای جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید و اعتکاف سراسری اعضای شبکه جوانان رضوی در ماه مبارک رمضان از موضوعهای این همایش است.

او گفت: جشن های مردمی زیرسایه خورشید از سال 1386 با هدف ترویج و تبیین معارف ناب رضوی با اعزام کاروان های خدام رضوی به پنج استان کشور توسط موسسه جوانان آستان قدس رضوی آغاز شد و در دهه کرامت پارسال این کاروان ها به 450 نقطه از 31 استان ایران و 11 کشور اعزام شد.

مختاری افزود: امسال نیز با برنامه ریزی در این نشست، جشن های زیر سایه خورشید مشارکت کننده جوان و مخاطب بیشتر در عرصه ملی و بین المللی خواهد داشت.

او همچنین از آغاز ثبت نام نخستین دوره تربیت مربی اردویی با نام 'سفیران رضوی' به عنوان طرح ابتکاری موسسه جوانان آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: این دوره با هدف تبیین نیازمندی‌ های فکری و عملیاتی این مربیان در خرداد و تیر ماه امسال ویژه طلاب حوزه علمیه مشهد برگزار می شود.

مختاری افزود: این دوره شامل 40 ساعت آموزشی و پرداختن به موضوعاتی از جمله مبانی تعلیم و تربیت اسلامی، روانشناسی رشد نوجوان، ارتباط موثر، تربیت جنسی، طراحی پروژه اردویی، اردو داری و فعالیت های اردویی است.

این همایش تا پنجم خرداد دراردوگاه فرهنگی، تربیتی امام رضا علیه السّلام ادامه دارد.