رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نشست کارگروه ملی زیارت در استانداری خراسان رضوی علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نشست کارگروه ملی زیارت در استانداری خراسان رضوی علیه السّلام

معاون اجرایی رئیس جمهور بر پرهیز از موازی کاری نهادهای فرهنگی تاکید کرد.

نشست کارگروه ملی زیارت در استانداری خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، محمد شریعتمداری در نشست کارگروه ملی زیارت در استانداری خراسانرضوی گفت: هر ساله منابع قابل توجهی به سازمانهای فرهنگی تزریق می شود که نباید با موازی کاری این منابع هدر رود از این رو نهادهای فرهنگی باید هماهنگ با یکدیگر و کارگروه ملی زیارت فعالیت کنند.

محمد شریعتمداری افزود: نباید اعتبارات زیارت بدون هماهنگی با کارگروه ملی زیارت تصویب شود بلکه باید همه نهادهای مرتبط با این کارگروه در استان ها با یکدیگر هماهنگ فعالیت کنند و حوزه فعالیت دیگر استانها هم در کارگروه زیارت با دقت بیشتری دیده و برنامه ریزی ها با اولویت بندی اجرا شود.

او بر لزوم استفاده از فرهنگ زیارت در ترویج فرهنگ های مطلوب و جلوگیری از گسترش فرهنگهای غلط تاکید کرد.

معاون اجرائی رئیس جمهور با اشاره به حضور زائران خارجی در کشور گفت: از زائران خارجی محب اهل بیت علیهم السّلام باید استقبال بیشتری صورت پذیرد.

شریعتمداری افزود: پذیرایی از گردشگران خارجی را بخصوص در مناسبتهای خاص مانند دهه کرامت می توان با کار فرهنگی مردمی تر کرد.

او گفت: توجه به زائران پاکستانی به خصوص که با شرایط دشوار در مسیر، راه می پیمایند جزو اولویتها است تا در مراحل مختلف سفر آنها سهولت بیشتری انجام شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: بعضی امور شور و شوق بیشتری دارد و انسان با آن قرابت بیشتری پیدا می کند که یکی از آنها کارگروه ملی زیارت به علت معنویت حاکم بر آن است.

نشست کارگروه ملی زیارت در استانداری خراسان رضوی