Skip to Content

نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن روستاییان و عشایر کشور اعلام شد

 
نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن روستاییان و عشایر کشور اعلام شد

دبیر مسابقات سراسری قرآن روستاییان و عشایر کشور در این آیین گفت: در پایان مسابقات فوق و در رشته حفظ کل آقایان ˈنوید رزم جوˈ ، ˈمحمد مصطفی پورˈ و ˈسجاد احمد آبادیˈ به ترتیب از استانهای فارس ، گیلان و خراسان رضوی عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

ˈحسن مصطفی نژادˈ افزود: همچنین در رشته حفظ کل بانوان ˈافسانه خانجانیˈ و ˈفاطمه فتحیˈ از مازندران و خراسان رضوی اول و دوم شدند و ˈفاطمه عابدیˈ و ˈخدیجه وحیدیˈ از همدان و قزوین به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.

ˈسجاد امینیˈ ، ˈابوالفضل زیباییˈ و ˈمیلاد اردستانیˈ از استانهای آذربایجان شرقی، گیلان و تهران در رشته قرائت و ˈزهرا دریˈ ، زهرا سلطانیˈ و ˈمحدثه فتحیˈ از خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی در رشته درک مفاهیم به رتبه های اول تا سوم دست یافتند.

معاون سازمان امور عشایری کشور گفت: مسابقات سراسری قرآن کریم روستایییان و عشایر کشور از سطح خوبی برخوردار بود و 30 درصد شرکت کنندگان در رشته قرائت و بقیه در رشته های حفظ کل و درک مفاهیم در این مسابقات حضور یافته بودند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم طی سخنانی ترویج فرهنگ و معارف قرآنی و اقامه نماز از جمله نماز اول وقت را از ضرورتهای جامعه دانست و بر مشارکت بخشهای مختلف در این زمینه تاکید کرد.

حجت الاسلام ˈسید محمد سلطانیˈ ادامه داد: انسانها باید از کودکی با قرآن و مفاهیم و معارف گوهربار آن انس و الفت گیرند و توجه به معارف این کتاب الهی جزو مسائل مهم تربیتی و آموزشی آنان قرار گیرد.

وی گفت: باید قبل از ساخت اماکن تجاری، آموزشی و فرهنگی مکانهایی را به عنوان مسجد و یا نمازخانه در آنها نظر گرفته شود و بخشی از اعتبارات پروژه های عمرانی به این مهم اختصاص یابد.

بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روستاییان و عشایر کشور در دو بخش آقایان و بانوان در رشته های حفظ کل ، قرائت و درک مفاهیم قرآن شانزدهم و هفدهم بهمن ماه جاری در مشهد برگزار شد.

مرحله مقدماتی مسابقات قرآن روستاییان و عشایر کشور با حضور دو هزار و 600 نفر ابتدای امسال در نقاط مختلف کشور برگزار شده بود که 86 نفر به مرحله نهایی راه یافتند.