Skip to Content

نقشه راه کاهش وقوع جرم در یگان‌های نیروهای مسلح تدوین شود

نقشه راه کاهش وقوع جرم در یگان‌های نیروهای مسلح تدوین شود

معاون حقوقی و قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان نقشه راهی برای کاهش وقوع جرم در یگان‌های نیروهای مسلح تدوین کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام محمد مصدق ظهر امروز در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان خراسان رضوی، اظهار داشت: مهربانی و انصاف، افزایش ضریب هوش اخلاقی، تقویت وجدان کاری، تقویت اخلاق معنوی و سازمانی، خویشتن داری و احترام به دیگران از جمله مهمترین مولفه‌های پیشگیری از جرایم است.

معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نسبت به ریشه یابی وقوع جرائم باید برنامه ریزی دقیقی و موثر در رابطه با کاهش جرم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی مناسب می توان نقشه راهی برای کاهش وقوع جرم تدوین کرد.

مصدق به نقش فرماندهی و مدیریت منسجم یگان‌های نیروهای مسلح در کاهش جرایم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه میزان جرایم در نیروهای مسلح کشور نسبت به دو سال گذشته چهار درصد کاهش داشته که این مسئله در سایه توجه سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور به مسائلی چون به روزآمد سازی، تبیین پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی، آموزش‌های مختلف،  به دست آمده است.

وی به میزان جرایم در نیروهای مسلح  در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: این رقم در یگان‌های نیروهای مسلح خراسان رضوی 18 درصد بوده است.

معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: توجه به پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی سبب کاهش جرایم کیفری و قضایی می شود.