Skip to Content

نقش موثر بسیج رسانه در تحقق اقتصاد مقاومتی

نقش موثر بسیج رسانه در تحقق اقتصاد مقاومتی

رییس بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: بسیج رسانه می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی نقش موثری در تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

خبرگزاری فارس: نقش موثر بسیج رسانه در تحقق اقتصاد مقاومتی

جواد علما امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در حاشیه همایش استانی بسیج و رسانه خراسان رضوی اظهار کرد: مقام معظم رهبری برای رسانه سه وظیفه را بیان کرده‌اند که اگر این وظایف در کنار شعار بسیج، رسانه، گفتمان ولایت قرار بگیرد به هدف اصلی بسیج که استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای در راستای تامین و تبیین گفتمان مقام معظم رهبری است، دست می‌یابیم.

وی افزود: نخستین وظیفه رسانه نقد و نظارت و دومین وظیفه آن تبادل آرا و افکار در جامعه است.

علما با بیان اینکه هدف اصلی از تشکیل بسیج حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است، تصریح کرد: از رسالت‌های بزرگ رسانه اطلاع‌رسانی صادقانه و شفاف در ارتباط با آنچه که در جامعه می‌گذرد.

رئیس بسیج رسانه خراسان‌رضوی یادآور شد: همایش بسیج و رسانه به مدت 10 سال است که در سطح کشور برگزار می‌‌شود و امسال نخستین سالی است که بین چندین استانی که توانایی برگزاری آن را داشته‌اند این همایش در خراسان رضوی برگزار شد.

علما خاطرنشان کرد: همایش بسیج، رسانه، گفتمان ولایت شامل دو بخش اصلی است که در بخش اول سخنرانی حسین زری رئیس سابق شبکه العالم را داریم و در بخش دوم بازدید از 6 کارگاه را به همراه سایر اعضای رسانه داریم.

وی از برگزاری 6 کارگاه به نام‌های بسیج و رسانه و اقتصاد مقاومتی، بسیج و رسانه گفتمان و مطالبات رهبری، بسیج و رسانه و مقابله با پدیده ماهواره، بسیج و رسانه و جهان اسلام، بسیج و رسانه و مقابله با اسلام آمریکایی، بسیج و رسانه و عقلانیت و محاسبه‌گری در نظام اسلامی در این همایش خبر داد.