Skip to Content

نقش موثر ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی

نقش موثر ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل ورزش و امور جوانان خراسان رضوی گفت: ورزش با ایجاد نشاط و امید در جامعه سبب کاهش آسیب‌ها‌ی اجتماعی می‌شود.

خبرگزاری فارس: نقش موثر ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، کوروش صبوریان ظهر امروز در نشست رسانه‌ای ورزش عامل پیشگیری و درمان سرطان، اظهار داشت: ورزش آسیب‌های اجتماعی رده‌های مختلف سنی را کاهش می‌دهد که این آسیب‌ها بیشتر اعتیاد به مواد مخدر، رعایت نکردن نکات بهداشتی و درمانی و استفاده نکردن صحیح از شبکه‌های اجتماعی است.

 وی افزود: وزارت ورزش و جوانان برحسب وظیفه‌ برای حل معضلات و مشکلات جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی اقداماتی را انجام می‌دهد، اما برای حل مشکلات باید تمام سازمان‌ها و ادارات کمک کنند.

صبوریان در ارتباط با مشکلاتی که هم‌اکنون در جامعه وجود دارد، بیان کرد: جامعه ما در حال حاضر از فقر حرکتی و تغذیه که در بیشتر جوامع دنیا نیز شایع است، رنج می‌برد و این عوامل بیشتر به دلیل گسترش شبکه‌های اجتماعی و استفاده نکردن صحیح از آنها است.

مدیرکل ورزش و امور جوانان خراسان رضوی ادامه داد: به دلیل گسترش شبکه‌های اجتماعی و محدود شدن ارتباطات رودررو معضلاتی مانند چاقی، استرس، تنش و ‌بیماری‌های ناشی از کم تحرکی در جامعه افزایش یافته که ورزش در حل این معضلات تاثیر زیادی دارد.

وی در ارتباط با تاثیرات سرطان بر جامعه و خانواده‌ها مطرح کرد: سرطان سبب گرفتاری روحی روانی در کنار مشکلاتی مانند تهیه دارو و درمان برای خانواده‌ها می‌شود، اما از لحاظ پژشکی ورزش در بهبود روند درمان و ایجاد امید برای افراد در طول دوره سخت درمان مبتلایان به سرطان سبب غلبه بر بیماری می‌شود.

صبوریان با اشاره به این نکته که هیچ فعالیتی به اندازه ورزش در افزایش امیدواری در جامعه و درمان بیماری‌ها موثر نیست، عنوان کرد: برای ورزش امکانات، زمان و مکان خاصی لازم نیست و ورزش را می‌توان در هر شرایطی با انجام چند حرکت برای رفع خستگی انجام داد.

مدیرکل ورزش وامور جوانان خراسان رضوی گفت: باید برای آگاهی بخشی به خانواده‌ها در ارتباط با ورزش و تاثیرات آن تلاش کرد و همه سازمان‌ها باید برای اطلاع رسانی در بخش ورزش، سلامت و بهداشت به جامعه کمک کنند.