رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

نمایشگاه مهر درخشان، تبلور عینی حمایت از تولید ملی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نمایشگاه مهر درخشان، تبلور عینی حمایت از تولید ملی

برپایی نمایشگاه مهر درخشان، ارائه الگوی مناسبی برای اقتصادمقاومتی و حمایت از تولید داخلی است.

نمایشگاه مهر درخشان، تبلور عینی حمایت از تولید ملی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد ، سید مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهر درخشان ۲ گفت: این نمایشگاه تبلور عینی فرمایشات مقام معظم رهبری در مقوله تولید و اشتغال است و واضح است که با این سطح توانایی و استعداد جوانان ما، برای تحقق اقتصاد مقاومتی تن‌ها نیازمند یک مدیریت و حمایت صحیح از سوی مسئولان هستیم.

وی افزود: توانمندی، انگیزه و روحیه قشر جوان، نویدبخش موفقیت در سطح کلان اقتصاد مقاومتی در محور تولید داخلی و اشتغال است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به مشکلات بخش تولید در حوزه‌های مختلف گفت: در همین نمایشگاه بیشتر تولیدکنندگان مشکل اصلی خود را فروش اجناس تولیدی‌شان می‌دانستند و برای تولید توانایی لازم را داشتند، برخی دیگر از این کارگاه‌های کوچک برای گسترش کسب و کار و رسیدن به مرحله سوددهی نیازمند تن‌ها ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه هستند.
بختیاری افزود: برخی از فعالان عرصه تولید در این نمایشگاه با اخذ وام‌هایی از سوی کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه توانسته‌اند تا ۵۰ نفر را در کارگاه‌های خود مشغول به کار کنند و این به معنی تولید داخلی در کنار اشتغال مضاعف است.
وی با اشاره به تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر حمایت از کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی در نمایشگاه مهر درخشان، گفت: اصلی‌ترین هدف برپایی این نمایشگاه، حمایت از تولیدکنندگان داخلی با در اختیار قراردادن بستر و فضای مناسب برای عرضه محصولات بوده است.
بختیاری با بیان اینکه رسالت ما در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» حمایت از اینگونه اقدامات است، تأکید کرد: برپایی این نمایشگاه اگرچه درسطح خُرد صورت گرفت، اما در همین سطح از اشتغال بیش از ۲ هزار نیروی شاغل و جوان حمایت شد.
وی گفت: در طول چندماه اخیر جلسات متعددی برگزار شده و چگونگی توسعه و حمایت از مقوله تولید و اشتغال را در آستان قدس رضوی بررسی کرده‌ایم و در حد بضاعتمان برای اجرایی شدن این مقوله مهم و حیاتی، عمل خواهیم کرد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقاط مشترک دو نمایشگاه مهر درخشان تصریح کرد: در هر دو نمایشگاه حتی یک کالای غیر ایرانی دیده نمی‌شد، «نمایشگاه مهر درخشان ۱» اقدام بسیار مؤثری برای تأمین لوازم التحریر دانش آموزان ایرانی بود، اما دراین نمایشگاه بیشتر محصولاتی که ارائه می‌شود با زندگی روزمره مردم سر و کار دارد.
بختیاری با بیان این مطلب که این نمایشگاه می‌تواند محل مناسبی برای تهیه سوغات زائران باشد، تأکید کرد: ما در آینده ۱۰ مرکز برای ارائه سوغات زائران امام رضا علیه السّلام خواهیم داشت و توسط معاونت امداد مستضعفان روی این مسئله مطالعات لازم انجام شده است که ان‌شاءلله در آینده خبرهای خوبی در این موضوع اعلام می‌شود.