حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

نمایشگاه کبوترانه در حرم رضوی میزبان کودکان در ایام نوروز - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نمایشگاه کبوترانه در حرم رضوی میزبان کودکان در ایام نوروز

همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها و ایام عید نوروز زائران کودک بارگاه منور ثامن‌الحجج علیه السّلام میهمان نمایشگاه کبوترانه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی با اشاره

نمایشگاه کبوترانه در حرم رضوی میزبان کودکان در ایام نوروز به اینکه نمایشگاه «کبوترانه» ویژه کودکان 5 تا 8 سال تدارک دیده شده است، گفت: در ابتدای ورود به این نمایشگاه برای کودکان فیلم نمایش داده می‌شود و سپس وارد جنگلی با تصاویر دیدنی می‌شوند که در آن روحانی نمایشگاه، داستان ضامن آهو را برای کودکان بازگو می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی حسن‌زاده هدف از برپایی این نمایشگاه را ترویج و نشر معارف دینی و رضوی عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه آموزش‌های دینی در قالب برنامه شاد مذهبی، نمایش نماهنگ، قصه‌گویی و نقاشی به زبان کودکانه به مخاطبان ارائه می‌شود.

او گفت: در نمایشگاه کبوترانه کودکان با راهنمایی مربیان نمایشگاه، وارد شهربازی شده و از قسمت‌های مختلف آن که عبارتند از کاردستی، خمیربازی، رنگ‌آمیزی سفال، نامه‌ای به امام رضا علیه السّلام، خاطره‌ای از امام رضا علیه السّلام و بازی و سرگرمی استفاده می‌کنند.

رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی یادآور شد: این نمایشگاه که در سردر غربی صحن جامع رضوی واقع شده است، از 25 اسفندماه تا 15 فروردین به طور مستمر از ساعت 8 تا 21 میزبان کودکان 5تا 8 ساله است.