سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

نمایش *از حریم تا حرم* - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

نمایش *از حریم تا حرم*

Loading the player...

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*از حریم تا حرم*

این نمایش به روح پاک و سبز شهدای مدافع حرم تقدیم می‌شود.

زیر سقف آسمان ناامن سوریه در حومه روستایی واقع در سوریه نسیمه سبد فرزند معصومش را که در آن آرمیده است؛ در دست دارد. او سوگوار سه خواهر، پدر، مادر و همسرش که به تازگی کشته شده‌اند؛ است. ناگهان روستا بمباران می‌شود. موج انفجار او را پرتاب می‌کند و سبد طفل از دستش رها می‌شود. هواپیماهای آمریکایی پایگاه العشیرات را هدف قرار داده‌اند که روستا هم زیر و رو می‌شود.

... نسیمه به خود می‌آید؛ گرد و غبار فرو می‌نشیند؛ سبد فرزند دلبندش کجاست؟ نگران و مضطرب در خرابه‌ها جست و جو می‌کند. دسته سبد به دستش می‌خورد و آن را برمی‌گیرد ولی طفل معصومش در آن نیست ... . ضجّه می‌کشد مضطرّ می‌شود و فرزندش را طلب می‌کند ... .

محمّد از مشهد مقدّس به سوریه اعزام شده است. در صحنه حاضر است. تا وقتی که هلی کوپتر امداد و ... برسند؛ محمّد، همراه عبد الجبّار، عقیل و ... برای نجات مجروحین از زیر آوار و پیدا کردن طفل پیش می‌روند ... .

نیروهای تروریستی داعش پس از بمباران مستقرّ شده‌اند و فضای خوف و رعب سایه افکنده است. جمیله و مادرش در تنور پنهان شده‌اند. صدای طفلی را می‌شنوند ... جمیله متوجّه می‌شود نیروی تکفیری داعش به طفل نزدیک می‌شود ...

و این جان و دل محمّد است که از حریم قدس رضوی تا به حرم باب الحسین زینب کبری علیها السّلام بال گشوده است و در واپسین لحظات رو به دمشق می‌سراید:

السّلام علیک یا زینب کبری

شهد شهادت گواریشان که به برکت فداکاری و ایثارشان شهد امنیّت می‌چشیم و صلح، سلامت، عدالت و حقّ در بهشت زمین خواهد شکفت.

تاریخ تولید: 1396

• نویسنده، تهیه کننده، افکتور و کارگردان: عبّاس طاهری

• هنرمندان به ترتیب ایفاء نقش: احمد ریحانه/ حامد حبیبی/ ثمانه هادی/ مجید داوودی/ نرگس پناهی/ پرستش سلطانی/ مسعود مشرف/ علیّ حافظی

• صدابردار: امیر دادور

• گوینده: امیرحسین کشوری