Skip to Content

نماینده مجلس :کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی از مزیت های مهم بودجه 94 است

نماینده مجلس :کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی از مزیت های مهم بودجه 94 است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : مزیت مهم بودجه 94 کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'رمضانعلی سبحانی فر' دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در سبزوار افزود : در بودجه 94 وابستگی به درآمدهای نفتی به میزان یک سوم کاهش یافته است.

نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی گفت: این کاهش قیمت در بودجه امسال در نظر گرفته شده و بازنگری بیشتری نیز خواهد شد.

وی اظهار کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده و در این راستا حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن نیست بلکه اقتصاد مقاومتی تغییر شیوه ها و الگوها است، افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از همه ظرفیت ها در راستای استقلال و خودکفایی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به ظرفیت های بخش معدنی و مغفول ماندن این بخش اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های معدنی اشتغالزایی و توسعه را به دنبال دارد.

سبحانی فر، خام فروشی و کمبود صنایع تبدیلی و فرآوری را از مشکلات این بخش دانست و افزود: هم اکنون فقط در 15 درصد از ذخایر معدنی کشور اکتشاف داریم.

وی به ظرفیت های معدنی استان خراسان رضوی نیز اشاره کرد و گفت: این استان یکی از استان های برتر کشور در وجود و تنوع معدنی است.

وی ادامه داد: فقدان صنایع تبدیلی و فرآوری در استان موجب هدر رفتن منابع معدنی و عدم استفاده مطلوب از این ظرفیت شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سالهای اخیر رویکرد تغییر کرده و دولت به دنبال اکتشاف بیشتر و فرآوری بیشتر مواد معدنی است.

سبحانی فر، در زمینه پروژه فولاد سبزوار گفت: این پروژه با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش احیا است و این مجتمع ظرفیت تولید یک میلیون تن فولاد در سال را دارد که با بهره برداری از آن به طور مستقیم و غیرمستقیم برای سه هزار نفر اشتغالزایی می شود.

نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه دغدغه ما اشتغال جوانان است، افزود: در این راستا از سرمایه گذاران و بخش خصوصی حمایت کرده و دست آنان را می فشاریم.

وی با اشاره به روند رو به جلو ایجاد کارخانه ها و پروانه های بهره برداری، تولیدی و صنعتی در این حوزه انتخابیه نسبت به دو تا سه سال گذشته گفت: با حمایت و اخذ تسهیلات، پروژه هایی همچون داروسازی طاها، سیمان فرجاد و پتروشیمی سبزوار وارد مرحله جدیدی در راستای تولید شده اند.

نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ضرورت ارتقای شاخصه ها در این حوزه انتخابیه اظهار کرد: در این راستا 100 درصد اعتبارات ماده 180 در اختیار نمایندگان دراین حوزه انتخابیه تخصیص یافته است.

سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.