Skip to Content

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: راه آهن مشهد - بیرجند که از خط آهن بافق - مشهد جدا می‌شود دارای ردیف بودجه شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حجت‌الاسلام محمد رجایی در نشست خبری که با خبرنگاران شهرستان گناباد در محل دفتر وی برگزار شد افزود: مطالبات جدی در منطقه در خصوص راه‌آهن وجود دارد و بر همین اساس در سال اول مجلس کنونی پیگیری‌های زیادی در مورد راه آهن مشهد - چابهار انجام شد که متأسفانه به علت اختلافاتی که وجود داشت منجر به تصمیمی نشد.

 

نماینده مجلس گناباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ولی در سال دوم مسیر راه‌آهن مشهد - چابهار به صورت کال شور- گناباد، قاین، بیرجند تثبیت شد و با تلاشی که صورت گرفت برای اجرایی شدن این پروژه ردیف بودجه‌ای برای سال 94ایجاد شده است که با تصویب آن در مجلس هر سال بودجه‌ای به این خط آهن اختصاص خواهد یافت.

 

صدور حکم فرماندار جدید گناباد

 

وی در خصوص انتخاب فرماندار گناباد گفت: فرماندار گناباد انتخاب شده است و حکم وی هم صادر شده است.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا از شهرستان مخالفت‌هایی با انتصاب فرماندار مورد نظر شده است، گفت: مخالفت‌هایی به شکل پیامک به استانداری فرستاده شده است شاید هم کسانی مخالفت خود را در استانداری مطرح کرده اند اما می‌دانم که استانداری آنها را متقاعد کرده است.

 

رجایی با تأکید بر این نکته که بنده با هیچ گزینه‌ای برای فرمانداری گناباد مخالفت نکرده‌ام گفت: قرار بود که استانداری چند گزینه را پیشنهاد کند و بنده در مورد آنها نظر بدهم که فقط یک نفر پیشنهاد شد که گفتم نظرخواهی در مورد یک نفر شکل موافقت و یا مخالفت را دارد.

 

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر همین اساس چند نفر را پیشنهاد دادند و بعد از مدتی خود استانداری از میان گزینه‌ها عبور کرد تا اینکه به فرماندار مورد نظر رسیدیم.

 

وی در مورد سرانجام شورای مشورتی نماینده نیز گفت: شورای تخصصی برگزار شده است و قرار است که این شورا فعال تر شود.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در مورد گازکشی روستاهای گناباد گفت: در بودجه سال 94 گازکشی روستاها در نظر گرفته شده است و در سال جدید گازکشی به روستاهای واجد شرایط در گناباد نیز آغاز خواهد شد.

 

رجایی در خصوص مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: آمریکا و استکبار ماهیت زیاده خواهانه‌ای دارند و این امر مذاکرات هسته‌ای را با چالش روبرو کرده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این بدین معنا نیست که آنها اهل توافق نباشند.

 

وی با بیان اینکه استکبار در دو صورت حاضر به توافق می‌شود ، خاطرنشان کرد: اول اینکه کشور مقابل را وادار به تسلیم کند و دوم اینکه به این جمع‌بندی برسد که طرف مقابل قدرتمند شده است و اهل سازش نیست.

در مجلس براساس مصلحت تصمیم می‌گیرم.

 

وی افزود: من وابسته به هیچ گروهی نیستم و در مجلس هم بر اساس مصلحت هایی که خود به آن اعتقاد دارم تصمیم می گیرم.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان شهرستان‌ها مشغله زیادی دارند و مصلحت این است که وارد بعضی از گفت‌وگوها و اظهار نظرها نشوند.