رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت رزمندگان خط مقدم جبهه جنگ نرم با دشمن فعالان رسانه‌ای هستند. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت رزمندگان خط مقدم جبهه جنگ نرم با دشمن فعالان رسانه‌ای هستند.

حضور آیت ا... سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد و محسن نصور پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به همراه سایر فعالان رسانه ای استان به مناسبت سالگرد تاسیس بسیج رسانه استان

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت رزمندگان خط مقدم جبهه جنگ نرم با دشمن فعالان رسانه‌ای هستند. 
 آیت الله علم الهدی در دیدار با جمعی از مدیران و فعالان رسانه‌ای استان به مناسبت سالگرد تاسیس بسیج رسانه  استان افزود فعالان رسانه ای در مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب نباید از چیزی هراس داشته باشند و با ایمان و توکل به خدا باید از جبهه حق دفاع کنند. آیت الله علم‌الهدی درباره شرایط و فضای انتخاباتی استان هم گفت با همان شور و هیجان انقلابی که مردم در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی حاضر شدند انتظار می‌رود با همان روحیه انقلابی در انتخابات پیش رو هم شرکت کنند . 
وی افزود رسانه ها در ایجاد فضای انقلابی در انتخابات پیش رو نقش محوری دارند. آیت الله علم الهدی درباره سانحه هوایی هواپیمای مسافربری اوکراینی هم گفت این که به صورت رسمی بیانیه ای صادر می‌شود نشان از صداقت نظام دارد پیش از آنکه دیگران در جامعه شایعه‌پراکنی کنند .
علیرضا ابوترابی، قائم‌مقام صداوسیمای خراسان رضوی در این دیدار، ضمن تأکید بر لزوم ارتباط مسئولان با مردم در شرایط کنونی، بسیج را یکی از بزرگ‌ترین یادگارهای امام(ره)، ستون فقرات انقلاب اسلامی و تجلی پایگاه مردمی نظام جمهوری اسلامی دانست که با رسوخ به لایه‌های مختلف اجتماع، پویایی و ماندگاری نظام را تضمین می‌کند. به گفته او، بسیج رسانه به عنوان بازوی رسانه‌ای بسیج می‌تواند سبب‌ساز دمیده شدن روح بسیجی به کالبد رسانه‌ای کشور باشد.
ابوترابی همچنین صداوسیما را مجموعه‌ای از همه فعالان رسانه‌ای دانست که تا‌کنون به‌درستی مسیر را در راستای منویات رهبر معظم انقلاب طی کرده و تعهد انقلابی‌اش در شرایط موجود باعث شده است به عنوان یک دستگاه بزرگ فرهنگی در جامعه تأثیرگذار باشد.
قائم‌مقام صداوسیمای استان با اشاره به گستره بسیج رسانه در متن جامعه، مهم‌ترین انتظارات از این مجموعه را مواردی چون آگاهی‌بخشی بموقع و سریع و مؤثر با رویکرد جریان‌سازی و هدایت افکار عمومی، ایمن‌سازی و آرامش‌بخشی روانی و معنوی جامعه استانی با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای متنوع، خنثی‌سازی و مقابله با توطئه‌ها و ترفندهای رسانه‌ای نظام سلطه به‌ویژه در حوزه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم و حفظ و تقویت امید و ... به شمار آورد.
 
 مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی هم در این جلسه گفت بسیج رسانه وحدت عمل در بین رسانه های استان را تقویت کرده است و فعالیت های رسانه ای استان را در مسیر حرکت مقاومت قرار داده است .عباس محمدیان افزود بسیج رسانه علاوه بر ورود به مباحث تولید محتوا در زمینه حل مشکلات فعالان رسانه هم فعال شده است که تشکیل صندوق مالی رسانه و اعطای کارت تکریم اصحاب رسانه از آن جمله است . 
تنی چند از مدیران و فعالان رسانه‌ای استان هم در این جلسه درباره نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی جامعه صحبت کردند. 
و در پایان با حضور آیت ا... سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد و محسن نصور پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به همراه سایر فعالان رسانه ای استان از کارت تکریم اصحاب رسانه رونمایی شد.