رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

نهادینه کردن فرهنگ کمک به همنوعان با همیاری رسانه ملی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نهادینه کردن فرهنگ کمک به همنوعان با همیاری رسانه ملی

در نشست مسئولان صدا و سیمای خراسان رضوی و کمیته امداد استان،بر تعامل بین دو نهاد ،با هدف تثبیت فرهنگ کمک به همنوعان و نیازمندان در جامعه تاکید شد.

نهادینه کردن فرهنگ کمک به همنوعان با همیاری رسانه ملی

مدیرکل کمیته امداد استان امروز در دیدار با مدیر کل صدا و سیما خراسان رضوی گفت : استان خراسان رضوی 185 هزار خانوار تحت پوشش هستند که تعداد 123 هزار خانواده ماهیانه کمک معیشتی و 62 هزار از سایر خدمات استفاده میکنند. 
حبیب الله آسوده افزود: مبلغ 134 میلیارد تومان را. در غالب طرح اشتغال به محرومان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شد که 7748 طرح اشتغال در سطح استان اجرایی شد و وام‌های پرداخت شده باعث شد تا 12هزار فرصت شغلی ایجاد شود.
آسوده تصریح کرد: در سال 96 هزارو 200 واحد مسکونی شهری و روستاییتحویل خانواده‌های تحت پوشش شد که 42 درصد مددجویان تحت پوشش شهری و 58 درصد روستایی هستند.
وی با اشاره به کمک‌های مردمی افزود: کمک‌های خوبی از مردم جمع‌آوری می‌شود که در سال قبل 23 میلیارد تومان کمک‌های مردمی از محل صندوق‌های صدقات جمع‌آوری شد و در استان 41 هزارحامی از 11 هزاریتیم حمایت می‌کنند و همچنین 9325 نفر هم در طرح محسنین توسط 17 هزارحامی حمایت می‌شوند.
مدیر کل صدا و سیماهم یکی از وظایف ذاتی صدا و سیما را انعکاس رخدادهایی دانست که در جامعه اتفاق می‌افتدو تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و فشار مضاعف معیشتی بر قشر محروم و افزایش جمعیت ضعیف و کم برخوردار جامعه ضرورت دارد در جهت امید افزایی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی از ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای بهره برداری کافی گردد و مجموعه کمیته امداد ارتباط و تعامل هرچه بیشتری با رسانه استانی داشته باشند.
محسن نصرپور با اشاره به شبهات ایجاد شده در سطح فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در خصوص کمیته امداد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را از ضرورت‌های رسانه ملی دانست و افزود : صدا و سیما می‌تواند با تهیه گزارش ها از محل درآمدها و تامین منابع کمیته امداد ،محل هزینه کرد اعتبارات و کمکهای کمیته امداد به ویژه شبهات مربوط به کمک‌های خارجی کمیته امداد امام خمینی(ره)که اخیراً مورد هجمه ضد انقلاب قرار گرفته و اطلاع رسانی و انعکاس و برجسته‌سازی فعالیت ها و خدمات متنوع کمیته امداد به قشر محروم جامعه شبهات به وجود آمده در سطح جامعه را برطرف کند .
نصر پور تصریح کرد :نقش طبقه مستضعف جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین نقش آنها در حفظ و استمرار انقلاب اسلامی بسیار مهم و حیاتی می باشد که این موضوع باید مورد توجه جدی دستگاه ها و به ویژه رسانه ها از جمله صدا و سیما باشد.
مدیرکل صدا و سیما خراسان رضوی افزود:تبلیغ و ارائه محتوا برای حرکت ها و خدمات ارزشمند انجام شده در این حوزه به ویژه محرومیت زدایی ، حفظ و تقویت امید ، شور و نشاط لازم در جامعه ، هدایت جامعه هدف و برجسته سازی و نهادینه سازی فرهنگ خدمت رسانی به محرومین و مستضعفین در بین جامعه و آحاد مردم و پرداخت به حوزه اشتغال و معیشت جامعه هدف میتواند از سرفصل های همکاری بین دو نهاد باشد.
نصرپورضمن اعلام آمادگی برای استفاده تمام ظرفیت رسانه در راستای پوشش تصویری و خبری برنامه‌های اجرایی کمیته امداد امام خمینی (ره )گفت: برگزاری نشست‌های مشترک در قالب اتاق‌های اندیشه ورزی بین دو مجموعه ، ارائه ظرفیت‌های تحقیقی و پژوهشی کمیته امداد به رسانه،ارائه سوژه های جذاب و قابل بیان از جامعه هدف ،معرفی افراد نمونه و فعالین و خیرین برجسته حوزه فعالیت کمیته امداد امام خمینی (ره )به رسانه استانی و همکاری جهت ارائه تصویر واقعی و مطلوب از خدمات انجام شده در مناطق مورد فعالیت و معرفی خدمات و دستاوردهای آن از جمله در مناطق حاشیه شهر ، روستاها و شهرهای مرزی و محروم استان به ویژه در حوزه توانمندسازی و ایجاد اشتغال از انتظارات رسانه ملی جهت همکاری بیشتر است.