رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

نواخته شدن زنگ انتخابات در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نواخته شدن زنگ انتخابات در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت : همزمان با آغاز پیش ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای شهر و روستانواخته شدن زنگ انتخابات در خراسان رضوی پیش ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای شهر و روستا  از طریق دفاتر پیشخوان در استان آغاز شده است و تا شروع ثبت نام رسمی 30 اسفند ادامه دارد.

در مراسم نمادین نواختن زنگ انتخابات در محل استانداری که جمعی از شهروندان رای اولی هم حضور داشتند سید جواد حسینی گفت: فرآیند برنامه ریزی و تشکیل ستاد انتخابات از مدت ها قبل آغاز شده است اما شروع رسمی این فرآیند همزمان با سراسر کشور با آغاز برنامه های اجرایی انتخابات شوراها و تشکیل هیاتهای اجرایی آن به صورت رسمی کلید خورد.

او افزود: داوطلبان نامزدی برای تکمیل مدارک و دریافت گواهی نداشتن سوءپیشینه اقدام کنند تا در زمان نام نوسی رسمی و قطعی دچار مشکل نشوند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت : 25 تا 29 اسفند هیات های اجرایی انتخابات شوراها در شهرها و بخش ها تشکیل می شوند و در این مدت فرمانداران و بخشداران موظف هستند 30 نفر از افراد بومی، معتمد و خوشنام را به عنوان اعضای هیات های اجرایی به هیات های نظارت معرفی کنند .

حسینی با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات،گفت: در انتخابات گذشته مشارکت 64درصد بود و امروز تلاش می شود جمعیت 36درصدی غایبان انتخابات هم به حضور و مشارکت در سرنوشت خود تشویق شوند.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به صورت همزمان 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود.