حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۷

نکوداشت حکیم سبزواری فیلسوف قرن سیزدهم در سبزوار - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نکوداشت حکیم سبزواری فیلسوف قرن سیزدهم در سبزوار

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما، در ابتدای این مراسم پیام دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قرائت نکوداشت حکیم سبزواری فیلسوف قرن سیزدهم در سبزوارشد. در بخشی از این پیام آمده است: حکیم عارف" حاج ملا هادی سبزواری " فیلسوف بزرگ شرق، سال ها در مسیر احیای فلسفه اسلامی و حکمت متعالیه تلاش کرد و با تببین، تالیف و به نظم در آوردن مسائل مهم فلسفی، چراغ راه حوزه های علمی و دانشگاهی ایران و جهان شد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری هم در این مراسم گفت: تحقیقات و مطالعات گسترده ای درباره مکتب فلسفه حکیم سبزواری در ایران و حتی کشورهای غربی صورت گرفته است.

جواد حداد نیا افزود: در نظر داریم در صورت واگذاری آرامگاه حکیم سبزواری از سوی میراث فرهنگی به دانشگاه حکیم، جلسه هایی با محوریت مکتب فلسفی حکیم سبزواری در این مکان دایر کنیم و این مکان را به مرکزی مطالعاتی و علمی در باب فلسفه حکیم سبزواری تبدیل سازیم و موزه علم و فلسفه را در این محل ایجاد کنیم.

در این مراسم همچنین از نرم افزار اسرار حاوی دیوان اشعار حکیم سبزواری تهیه شده توسط دانشکده فنی مهندسی دانشگاه حکیم و همچنین از تمبر یادبود حکیم سبزواری رونمایی شد.

رونمایی از کتاب مکتب فلسفی نوشته دکتر خدری از محققان فلسفه از دیگر برنامه های مراسم نکوداشت حکیم سبزواری بود.