Skip to Content

نیازمند 78 هزار میلیارد تومان برای تحقق سرانه‌های طرح جامع مشهد هستیم

نیازمند 78 هزار میلیارد تومان برای تحقق سرانه‌های طرح جامع مشهد هستیم

رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای تحقق سرانه‌های طرح جامع شهر مشهد نیازمند 78 هزار میلیارد تومان اعتبار تا سال 1405 هستیم.

خبرگزاری فارس: نیازمند 78 هزار میلیارد تومان برای تحقق سرانه‌های طرح جامع مشهد هستیم

مهدی ذاکرالحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با طرح جامع شهر مشهد اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار خوبی که با کمک و همت همه مسئولان انجام شد بحث طرح جامع شهر مشهد است.

وی افزود: در حال حاضر طرح جامع شهر مشهد به تصویب رسیده که البته چند موضوع هنوز به تصویب نهایی نرسیده و باید در شورای عالی به تصویب نهایی برسد که بحث نخست موضوع پهنه‌های بلندمرتبه‌سازی است که بر اساس آن در چند منطقه از شهر اجازه بلندمرتبه‌سازی داده می‌شود.

ذاکرالحسینی تصریح کرد: موضوع دوم منطقه فریز شده بین مشهد و شهرستان طرقبه و شاندیز است که باید به تصویب نهایی برسد و البته اجرای این طرح حدود 78 هزار میلیارد تومان برای تحقق سرانه‌ها نیاز دارد.

رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد بیان داشت: طرح جامع هفت حوزه دارد که برای هر کدام سرانه‌ مشخصی در نظر گرفته می‌شود؛ در این طرح 33 هزار میلیارد تومان به بحث‌هایی مانند ورزشی و آموزشی اختصاص داده می‌شود که باید توسط دولت تامین شود و مابقی باید از طریق شهرداری تا سال 1405 محقق شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931108000366#sthash.qhFjeZ7Q.dpuf