حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

هجدهمین نشست سالیانه مشاوران و نمایندگان امور بانوان معاونت ها و مراکز استانها در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

هجدهمین نشست سالیانه مشاوران و نمایندگان امور بانوان معاونت ها و مراکز استانها در مشهد

هجدهمین نشست سالیانه مشاوران و نمایندگان امور بانوان معاونت ها و مراکز استانها در مشهد برگزار شد.

در این نشست به بررسی راهکارهای فرهنگ سازی و تقویت خانواده  در رسانه ملی  و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و رسانه ای هم چون بی بی سی پرداخته شد.

یک کارشناس ارشد حوزه ماهواره با اشاره به برنامه صد زن بی بی سی گفت : مهمترین هدف این برنامه تخریب چهره زن دینی و معرفی الگوی زن غربی به عنوان الگوی برتر زن موفق در دنیاست.

ابوذر خوش بیان گفت : در این برنامه بی عدالتی در نداشتن دستمزد برابر ؛برجسته سازی خشونت علیه زنان و تاکید بر سانسور زنان هنرمند از اهداف پنهان این برنامه است.

وی گفت : باید در مقابل این هجمه ها رسانه ملی با تولید برنامه هایی که زن را محور و کانون اقتصادی اجتماعی و فرهنگی معرفی می کند بر این هجمه ها غلبه کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این همایش دو روزه گفت : ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری

چراغ راه سیاستگذاران و متولیان فرهنگی است که متاسفانه هنوز در کشور به طور کامل اجرا نشده است.

دکتر نیک منش گفت : مدیریت فرهنگی ما هنوز با چالش های چند دهه اخیر مواجه است و علت آن هم پیاده نشدن همین سیاست های کلی خانوادست .

وی گفت تنها در یک مقوله فرهنگی همچون مبارزه با بی حجابی از ۲۶ دستگاه متولی تنها یک دستگاه پای کار آمد که نتیجه آن بهره برداری های غیر منصفانه بود.

وی گفت : سیاست های کلی خانواده بر ایجاد جامعه ای خانواده محور و تقویت و تحکیم خانواده و کارکردهای اصلی آن بر پایه الگوی اسلامی خانواده  تاکید دارد.

مشاور امور بانوان و خانواده مرکز سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما نیز گفت : در مورد سند بیست سی تا کنون مطالعات زیادی انجام شده و نتیجه آن این است که غرب تلاش دارد تا از مفهوم شهروند جهانی بدون توجه به الگوهای اسلامی اعتقادات و آداب و رسوم مناطق  استفاده کند .

عصمت سپهری گفت : اگر چه رییس جمهور این سند را از دستور کار خارج کردند اما باید مراقب بود که برخی چراغ خاموش به دنبال پیاده سازی آن نباشند.

وی وظیفه مشاوران بانوان سازمان صدا و سیما را در تولید برنامه های خانواده محور مهم خواند و گفت : باید بر روی مباحث اقتصاد مقاومتی ویژگی های انقلابی گری برنامه سازی شود

مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی نیز گفت : مشاوران بانوان با مطالعه و بالا بردن آگاهی ها و توانمندیهای خود به کمک مدیران شبکه های سراسری ومدیران کل مراکز بیایند.

وی در مورد شناسایی و بهره مندی از نخبگان خواهر  در حوزه و دانشگاه و استفاده از ظرفیت بانوان در تولید برنامه ها با تأکید بر این گفت: دفتر امور زنان و خانواده در مراکز باید این موضوعات را مورد توجه در برنامه سازی قرار دهند.

ایشان در ادامه با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده ،بر این امرتاکید  داشتند که در برنامه سازی هااین موارد لحاظ شود.

محسن نصرپور به شرح وظایف مشاوران بانوان و توجه به موضوعات مختلفی مثل همسر داری، عفت عمومی و حجاب، اقتصاد، مدیریت خانواده و تربیت نسل آینده  و توجه به خانواده های همکاران رسانه و آسیب شناسی آنان و تلاش برای رفع مواضع و مشکلات و ارتقاء جایگاه بانوان تأکید کردند.