رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

هدایت رهبری در جامعه ولایی،از عترت یاوابسته به عترت - محتوای خبر

 

 

متن خبر

هدایت رهبری در جامعه ولایی،از عترت یاوابسته به عترت

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی افزود:هدایت رهبری در جامعه ولایی،از عترت یاوابسته به عترت آن چه در جامعه ولایی قابل تحقق است اینکه در راس و نظام آن مسئله عترت مطرح است.

او گفت: اکنون نزدیک به 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و رهنمود های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در موقعیت‌های حساس اجتماعی جامعه را هدایت می‌کند.

امام جمعه مشهد همچنین انقلابی بودن و انقلابی ماندن را از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اعضای تشخیص مصلحت نظام و تمام نخبگان سیاسی برشمرد و افزود: بالاترین جمعیت نخبه سیاسی کشور که وابسته به انقلاب است طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید فکر و عمل اعضای آن انقلابی باشد.

آیت الله سید احمد علم الهدی در ادامه با اشاره به آیه مباهله گفت: جامعه ولایی در راس آن عترت و نظام وابسته به عترتی است که مشارکت آنها در احیای دین در روز مباهله مشخص شد و بعد از غدیر برنامه ای شفاف تر از مباهله در فضیلت اهل بیت علیهم السّلام نداریم و خوب است که روز مباهله به عنوان روز عترت نامگذاری شود.