Skip to Content

هزینه‌های دندانپزشکی در کاشمر سرسام آور است

مدیر درمانگاه تامین اجتماعی کاشمر گفت: هزینه‌های دندانپزشکی در کاشمر سرسام آور است.

هزینه‌های دندانپزشکی در کاشمر سرسام آور است به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران محمد مرادیان گفت: درآمد بالای دندان پزشکان در بیرون و اختلاف تعرفه‌های دولتی با آزاد به قدری زیاد است که دندانپزشکان تمایلی به همکاری با این درمانگاه ندارند و مبالغی که مدنظر آنهاست نه از طریق دولت و نه از طریق تأمین اجتماعی قابل پرداخت نمی‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در برخی شهرهای دیگر هم وضع به همین منوال است و خدمات دندانپزشکی در آنها به دلیل عدم حضور دندانپزشکان غیرفعال است، افزود: درآمد بالای تعرفه‌های آزاد دندانپزشکی و بیمه‌های طلایی باعث شده دندانپزشکان به راحتی و بدون دردسر حق‌الزحمه خود را دریافت کنند و حتی آنقدر سرشان شلوغ باشد که تا دو سه ماه دیگر به بیماران نوبت بدهند.

مدیر درمانگاه تامین اجتماعی کاشمر با اظهار تاسف از اینکه دندانپزشکان تمایلی به همکاری با این درمانگاه ندارند، گفت: مبنای کار و حقوق آنان در این مرکز مشخص است، اما آنان تعرفه آزاد را ملاک قرار می‌دهند و تا حالا از هر دری که وارد شده‌ایم، حتی استفاده از اهرم فشار نتوانسته‌ایم پاسخی بگیریم.

وی با بیان اینکه باید در شرایطی که به خاطر هزینه‌های بالای دندانپزشکی، چاره‌ای در این خصوص اندیشیده شود، بیان کرد: بالغ بر 17 دندانپزشک در این شهر فعال هستند که اغلب آنها از کشیدن دندان امتناع کرده و فقط معالجه عصب و پر کردن و . . . را انجام می‌دهند.

مرادیان در پایان ترویج بهداشت دهان و دندان و فرهنگ پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان را ضروری دانست و گفت: در کنار تلاش مسئولان برای ساماندهی خدمات دندانپزشکی باید برای اصلاح الگوی بهداشتی و پرهیز از خوردن تنقلات مضر مانند آلوچه، لواشک، شیرینی، آجیل‌های سخت و محکم و نیز تمیز نگه داشتن دندانها و دهان از هزینه‌های اضافی در درمان بیماری‌های دندان جلوگیری کرد.

انتهای پیام/م

Authors: باشگاه خبرنگاران