رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

هشدار بارش برف و باران و خطر سیل در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

هشدار بارش برف و باران و خطر سیل در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، طبق بررسی نقشه‌ ها و مدل‌ های هواشناسی از عصر یکشنبه، استان تحتاز عصر فردا ،هشدار بارش برف و باران و خطر سیل در خراسان رضوی تاثیر سامانه ناپایدار و بارش‌ زا قرار می گیرد که پیامد آن کاهش محسوس دما و بارش های همراه با وزش باد به نسبت شدید و گاهی شدید است.

بر این اساس آغاز بارش ها از عصر یکشنبه هفته جاری به شکل رگبار توام با رعد و برق و از ناحیه شمال غرب و جنوب شرق استان خراسان رضوی پیش‌ بینی می‌ شود که به طور متناوب تا روز چهارشنبه این هفته ادامه خواهد یافت.

با توجه به رگباری بودن بارشها، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌  ها بویژه در ناحیه شمال و شمال غرب استان وجود دارد.

بر اساس این گزارش از اواخر وقت روز یکشنبه با نفوذ جریان های شمالی دما در خراسان رضوی بین 8 تا 10 درجه  کاهش می یابد و در نواحی سردسیر و کوهستانی دمای حداقل شبانه به کمتر از صفر درجه سلسیوس می رسد.

بنابر پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی، از اوایل وقت روز دوشنبه این هفته بارشها در نواحی سردسیر و کوهستانی تبدیل به باران و برف خواهد شد.

به دنبال بارش برف و باران در محورهای کوهستانی، وزش باد به نسبت شدید تا شدید، از روز یکشنبه تا پایان این هفته احتمال لغزندگی و کاهش دید به علت تشکیل مه، بارش و کولاک در استان رخ خواهد داد.