رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

هشدار هواشناسی نسبت به آبگرفتگی و خسارت باد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

هشدار هواشناسی نسبت به آبگرفتگی و خسارت باد

مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال بروز خسارت بر اثر وزش باد شدید، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، و بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، نقشه‌ها و مدلهای پیش‌ هشدار هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی و خسارت بادیابی، نشان دهنده تقویت بارش رگباری در استان از عصر امروز است. این بارندگی توام با رعد و برق، بارش تگرگ، وزش باد شدید با احتمال بروز خسارت در فاصله زمانی عصر امروز تا اوایل وقت پنجشنبه هفته جاری خواهد بود.

بر این اساس بیشترین حجم بارش برای نیمه شمالی و غربی خراسان رضوی و در بازه زمانی  امشب و روز فردا اول خرداد پیش بینی شده است. روز چهارشنبه نیز با گسترش جریانات جوی شمالی ضمن افزایش حجم بارش، کاهش قابل ملاحظه دما‌ی روزانه هوا در اکثر نقاط خراسان رضوی رخ خواهد داد.

بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی حجم بارشها در قوچان، کلات، درگز چناران، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن، سبزوار، بردسکن، بجستان، کاشمر، کوهسرخ، خلیل‌آباد، نیشابور، فریمان، صالح‌ آباد، تربت ‌حیدریه، گناباد، کاخک، بینالود و هزارمسجد به ویژه محدوده آبریز سد کارده و همچنین شهر مشهد بیشتر از دیگر نقاط استان پیش بینی شده است.

فعالیت این سامانه جوی با توجه به گسترش ناپایداریهای جوی اختلال احتمالی در سامانه حمل و نقل خراسان رضوی را نیز در پی دارد و عموم مردم باید در این مدت از توقف در حاشیه‌ رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیلاب و همچنین صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی خودداری کنند.