رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

همایش "بایدها و نبایدها در تغذیه روزمره" - محتوای خبر

 

 

متن خبر

همایش "بایدها و نبایدها در تغذیه روزمره"

به گزارش خبرنگارخراسان رضوی،خبرگزاری صدا و سیما،دکتر هاشمیان مشاور ارشد صنایع غذایی و مدرس دانشگاه، در این همایش بر همایش استفاده از غذاهای سالم در سلف‌ها و غذاخوری‌های دانشجویی تاکید کرد.

او افزود: باید در رژیم غذایی دانشجویان از همه گروه‌های غذایی از جمله کربوهیدرات‌ها چربی‌ها و پروتین‌ها، سبزیجات و میوه‌ها برای تامین ویتامین‌ها و املاح بدن استفاده شود.

او گفت: در سیاست‌های صندوق رفاه و وزارت علوم بایدبه تغذیه دانشجویی اهمیت داده شود زیرا دانشجویان به عنوان آینده سازان این کشور نیاز به تغذیه سالم و تندستی و سلامت جسمی و روحی دارند.

مهندس زمانی نژاد، عضو کمیته تخصصی تغذیه صندوق رفاه دانشجویی کشور نیز در این همایش با بیان اینکه دانشجویان عمدتا در سنین 18 تا 22 سال قرار دارند و نیاز به مواد غذایی سالم دارند گفت: استفاده از مواد غذایی سالم و ارگانیک، شیر و میوه و استفاده از غلات و حبوبات و همچنین دانه های روغنی باید در برنامه غذایی روزانه و هفتگی دانشجویان قرار گیرد.

او به مضرات غذاهای آماده و فست‌فودها گفت: این غذاها در آینده باعث اضافه وزن و مشکلات گوارشی برای دانشجویان می‌شود.

در این جشنواره دانشجویان دانشگاه در یازده گروه 3 نفری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

معیارهای داوری این جشنواره مسابقه دانشجویی شامل، رعایت ارزش غذایی، بهداشت غذایی، طعم و مزه و تزیین غذا بود که در پایان از گروه های اول تا سوم با اهداء جوایزی تقدیر شد.