حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷

همایش "دیده بان استقلال" - محتوای خبر

 

 

متن خبر

همایش "دیده بان استقلال"

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،  نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در همایشدشمن فعالیت‌های اقتصادی کشور را نشانه گرفته است "دیده‌بان استقلال" که دیشب با حضور تشکلهای مردمی، دانشجویی انقلاب اسلامی در حسینیه قرآن و عترت مشهد برگزار شد گفت: دشمن برای رسیدن به اهداف خود، مسئله رقابت قدرت را ابزار کرده است ؛عده‌ای که بصیرت ندارند کار را به جایی رساندند که دینشان را کف دست گرفتند تا برای کسب قدرت، دشمن را وارد کشور کنند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی افزود: این فتنه هنوز هم وجود دارد؛دشمن همچنان قوی‌تر از قبل به دنبال ایجاد فتنه در کشور است و با حرکت ریشه‌دار با هدف نابودی نظام ، فعالیت‌های اقتصادی کشور و سفره مردم را نشانه گرفته است تا مردم دسته دسته کنار بکشند و نظام را تنها بگذارنداما ما  با تمام وجود از نظام حمایت می کنیم .

او با اشاره به بلوغ مردم در جریان تحولات سیاسی کشور افزود: 9سال از فتنه 88می‌گذرد؛ افراد خط و مسیر خود را پیدا کرده‌اند و جریان‌های حق و باطل را به خوبی تشخیص می‌دهند.

امام جمعه مشهد درباره فتنه 88هم گفت: امری که قرار بود در فتنه 88اتفاق ‌افتد، محقق نشد؛ از این رو دشمن همچنان امور پلید خود را دنبال می‌کند تا مقابله قوی‌تری صورت گیرداما ما  با تمام وجود از نظام حمایت می کنیم .

آیت الله علم الهدی افزود:  آن چیزی که مردم باید از فتنه 88درک کنند این است که مسئله درگیری جناحی و سیاسی نیست، این فتنه است که از خارج وارد کشور شده و در حال رشد کردن است.

او در ادامه درباره تشکل‌های اسلامی سیاسی میان دانشجویان هم گفت: بی‌تردید وجود این تشکل ها یکی از علل پایداری و تأثیرگذار حرکت‌های دانشجویی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی این تشکل‌ها پایگاهی مناسب برای پاسداری از ارزش‌ها و مبانی اسلامی در دانشگاه و کانونی برای مبارزه با رژیم ستم‌شاهی محسوب می‌شد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تغییر اقتضائات اجتماعی و سیاسی کشور، این تشکل‌ها علاوه بر کارکردهای نظری و فکری با حضور پرشور در عرصه‌های علمی و سیاسی به یکی از پرطرفدارترین و تعیین کننده‌ترین جریان‌های سیاسی در جهت‌گیری‌های اجتماعی و سیاسی کشور تبدیل شده‌اند.

در این نشست تعدادی از حاضران دغدغه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کردند.