Skip to Content

همایش یاوران مدارس هامون تا مکران در مشهد مقدس برگزار می‌شود

همایش یاوران مدارس هامون تا مکران در مشهد مقدس برگزار می‌شود

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در راستای مشارکت بخشی خیران مدرسه ساز مراسمی با عنوان یاوران مدارس هامون تا مکران در مشهد مقدس برگزارمی شود.

علیرضا راشکی صبح امروز در حاشیه سفر به مشهد مقدس به خبرنگار مهر گفت: در این مراسم که روز چهارشنبه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و با حضور نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه زاهدان، مدیر کل آموزش و پرورش و همچنین جمعی از مدیران و مسئولان کشور در مشهد مقدس برگزار می شود از ظرفیت خیران برای احداث مدرسه در مناطق محروم استان استفاده خواهد شد.

وی افزود: این همایش با هدف جذب مشارکت ساکنان سیستان و بلوچستان مقیم در مشهد مقدس و همچنین خیران خراسان رضوی برای کمک به احداث مدارس در سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته خیران مدرسه ساز ۲۳ میلیارد تومان برای احداث فضاهای آموزشی متعهد شدند که ۷۰ درصد این تعهدات محقق شد.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری تعداد ۴۴ مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شده است ادامه داد: در حال حاضر ۵۲ مدرسه دیگر در دست احداث است که امیدواریم عملیات احداث آن تا پایان سال به پایان برسد.