حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۷

هوای آلوده همچنان مهمان مشهد است - محتوای خبر

 

 

متن خبر

هوای آلوده همچنان مهمان مشهد است

بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی، میانگین شاخص کلی کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز با 102 پی اس آی برای گروههای خاص ناسالم است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با اشاره به اینکه بار آلودگی هوا روهوای آلوده همچنان مهمان مشهد است به افزایش است گفت: ایستگاه خیام شمالی با 130، شهید کریمی با 118، چمن با 110، شهید آوینی با 104 و شهید مفتح با 104 پی.اس.آی مناطق آلوده امروز در شهر مشهد هستند.

حمید صالحی  استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا دانست و افزود: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
همچنین طبق دستورالعمل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی امروز فعالیتهای ورزشی و بیرون از کلاس برای دانش آموزان به دلیل آلودگی هوا انجام نمی شود.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند. شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.