رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

هوای مشهد امروز هم ناسالم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

هوای مشهد امروز هم ناسالم

هوای مشهد امروز هم ناسالم و برای همه گروهها در وضع هشداراست.

 به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز خراسان رضوی، براساس اطلاعات دریافتی از مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهدهوای مشهد امروز هم ناسالم مقدس شاخص کلی کیفیت هوا در این کلانشهر هم اکنون  181و هوا ناسالم است.

براساس این اطلاعات  شاخص لحظه ای کیفیت هوا نیز، هم اکنون 108 پی اس آی  و  ناسالم است.

شاخص کلی کیفیت هوا در 5 ایستگاه کریمی، چمن، سرافرازان، خاقانی و امامیه  بیشتر از 200 پی اس آی در وضع اضطرارو هوا در این مناطق خیلی ناسالم است .

شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه های مفتح ، لشگر، طرق، شهر، سمزقتد، سجاد،رسالت، خیام شمالی، آوینی و تقی آباد بین 150 تا 200 پی اس آی و هوا  در این مناطق ناسالم برای همه گروهها است.

شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه های صدف، و حرم مطهر نیز بین 100 تا 150 و برای گروههای حساس در وضع هشدار است.

عوارض بهداشتی هوای ناسالم، افزایش بیماری های قلبی یا ریوی، مرگ زود رس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت اعلام شده است.

توصیه شده است: افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و افراد دیگر نیز باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

هوا با شاخص کلی کیفیت کمتر از 50 پاک، بین 50 تا 100 سالم، بین 100 تا 150 در وضع هشدار برای گروههای حساس، بین 150 تا 200 در وضع هشدار برای همه گروهها و بیشتر از 200 در وضع  اضطرار است.