رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

واریز مرحله پنجم سود فروش سوخت مرزنشینان خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

واریز مرحله پنجم سود فروش سوخت مرزنشینان خراسان رضوی

مرحله پنجم سود فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرماندار تایباد گفت: مرحله پنجم سود فروش سوخت مرزنشینان خراسان رضوی به واریز مرحله 5سود فروش سوخت مرزنشینان خراسان رضویحساب سرپرستان خانوارهای دارای شرایط در شهرستانهای تایباد، تربت جام و خواف واریز شد.

حسین شرافتی راد افزود: مشمولان این مرحله شامل 24 روستای تایباد، 66 روستای تربت جام و هشت روستا در شهرستان خواف در مجموع با 18 هزار و 848 خانواراست.

او گفت: مبلغ واریزی برای هر نفر در این مرحله یک میلیون ریال است.

فرماندار تایباد با بیان این که مبلغ واریزی در هر مرحله بستگی به میزان فروش سوخت دارد، افزود: در مرحله نخست طرح یک میلیون ریال، در مرحله دوم 600 هزار ریال و در مرحله سوم و چهارم یک میلیون ریال به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که در مجموع تا کنون مبلغ چهار میلیون و 600 هزار ریال واریز شده است.

شرافتی راد افزود: خراسان رضوی تنها استان کشور است که سه شهرستان مرزی آن زیر پوشش طرح فروش سوخت مرزنشینان قرار دارند و این طرح شامل روستاهای واقع تا شعاع 25 کیلومتری مرز است.

او گفت: این طرح علاوه بر ایجاد درآمد در کنار پرداخت یارانه دولت برای خانواده های روستاهای مرزنشین، باعث کاهش 60 درصدی قاچاق سوخت به خارج از کشور شده است.