رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

ورود بیش از 6 و نیم میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ورود بیش از 6 و نیم میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، مهدی فروزان گفت: آمار ورودی مسافران از  25 اسفند ماه سال

ورود بیش از 6و نیم میلیون زائر و مسافر به استان طی ۱۰ روز گذشته گذشته تا چهارم فروردین ماه امسال به استان از طریق حمل و نقل جاده ای، 575 هزار و 832  نفر بوده است که سهم 8و8 درصدی از کل مسافران را به خود اختصاص داده و در مقایسه با سال گذشته 6 درصد رشد دارد.

او آمار ورودی زائران و مسافران از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد در 10 روز گذشته را 148 هزار 941  نفر اعلام کرد که در مقایسه با سال گذشته 19 درصد افزایش دارد و 2 و3 درصد از کل مسافران ورودی در این مدت را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائران و سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، سهم مسافران ریلی ورودی از 25 اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین ماه امسال را از مجموع مسافران، سه  درصد اعلام کرد و افزود: 195 هزار و 845 نفر در 10 روز  گذشته از طریق راه آهن وارد استان شدند که در مقایسه با سال گذشته30 درصد کاهش دارد.

فروزان ادامه داد: پنج میلیون و 596 هزار و 76 نفر نیز از طریق وسائط نقلیه شخصی به استان وارد شدند که  در مقایسه با سال گذشته 15 درصد رشد دارد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، همچنین از ورود سه میلیون 930 هزار و 364  نفر زائر به مشهد مقدس در 10 روز گذشته خبر داد که در مقایسه با سال گذشته 11 درصد رشد دارد.