Skip to Content

وزیر بهداشت عراق از مراکز درمانی مشهد مقدس بازدید می‌کند

وزیر بهداشت عراق از مراکز درمانی مشهد مقدس بازدید می‌کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری عراق، در ادامه سفر دور روزه خود به جمهوری اسلامی ایران، وارد مشهد مقدس شد. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس به نقل از اداره کل روابط استانداری خراسان رضوی، با استقبال احسان ارکانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی عدیله حمود حسین وارد مشهد شد.

ارکانی در دیدار با وزیر بهداشت عراق که در محل پاویون دولت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد صورت گرفت؛ با اشاره به توانمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف، از وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، به عنوان عظیم ترین ظرفیت فرهنگی کشور یاد کرد و اظهار داشت: سالانه بیش از 27 میلیون زائر برای زیارت این مضجع نورانی به مشهد مقدس سفر می‌کنند که بیش از دو میلیون نفر آنان را زائران خارجی تشکیل می دهند.

وی افزود: فعالیت مراکز تخصصی و فوق تخصصی، تجهیزات به روز و کار آمد و کادر درمانی مجرب از دیگر ظرفیت‌های خراسان رضوی است که زمینه را برای توریسم درمانی در استان فراهم کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: توسعه گردشگری سلامت و ارتقای سطح مناسبات در حوزه پزشکی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار داشته باشد.

عدیله حمود حسین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری عراق نیز ضمن ابراز خرسندی از حضورش در ایران، دستاوردهای سفر و دیدار با مقامات کشورمان را مثبت ارزیابی کرد.

وی گفت: سفر به جمهوری اسلامی ایران را با زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) کامل کرده است.