رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی در ایام محرم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی در ایام محرم

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: مراسم سوگواری ایام محرم در اقصی نقاط استان با پوشش گسترده رادیویی و تلویزیونی به سمع و نظر مخاطبان می رسد.

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی در ایام محرم
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، محسن نصر پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با بیان تسلیت ایام عزا داری و سوگواری حسینی گفت: محرم یاد آور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه عاشورا حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و درراه دین و عقیده از جان گذشتند.
وی با اشاره به پوشش گسترده صدا و سیمای خراسان رضوی از مراسم عزاداری در ایام محرم، افزود :حوزه  سیما با ویژه برنامه ی مرثیه آفتاب به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور به صورت زنده در 13 برنامه 75 دقیقه ای با ساختار ترکیبی استودیویی و رویکرد انعکاس عزاداری های حرم مطهر، کارشناسی، مداحی و ... تهیه و پخش خواهد شد.
برنامه  عطرعاشقی نیز به تهیه کنندگی محسن افکاری با 8 برنامه 30 دقیقه ای با ساختار ترکیبی به معرفی محرم در شهرستان ها و تبیین قیام عاشورا، مراسم آئینی و سنت های مرسوم، ترویج عزاداری سنتی، مصاحبه با سوژه های خاص و افرادی که در عزای حسینی زندگی شان متحول شده و گزارش از محافل روضه خوانی کوچک آماده پخش شده است.
قیامت حروف نیز با 10 برنامه 30 دقیقه ای در ساختار گفتگو و رویکرد شعر و ادبیات محرم و مباحث کارشناسی از زبان مداحان اهل بیت (ع) سخنرانی مذهبی، دکلمه، پلاتو، مداحی و ... تهیه شده است.
برنامه « تا آسمان » به تهیه کنندگی آقای محمد علی صادقی با آیتم های مداحی، کارشناس مذهبی، نماز مناسبتی و پلاتو با  10 برنامه 30 دقیقه ای در خصوص مباحث تبیینی قیام عاشورا تهیه می شود. وصبح خراسانی به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی با آیتم های گزارش موضوعی، پلاتو، گزارش مردمی، پلاتوهای مرتبط، کارشناس مداح و وله های مناسبتی به صورت ویژه و زنده با 10 برنامه 60 دقیقه ای وهمچنین  شب شرقی نیز به تهیه کنندگی محسن وکیلی هر شب به مدت 40 دقیقه با آیتم های ویژه محرم همچون کارشناس و پژوهشگر، نویسنده، خطاط و شاعر با موضوع محرم و عاشورا و معرفی حسینیه ها پخش خواهد شد.
برنامه پزشک شما نیزبه تهیه کنندگی علی قنبرداری با آیتم های سلامت و بهداشت عمومی، ارتباط با کارشناسان، سلامت و تغذیه عزاداران در خیمه ها و تکایا و زائرین پیاده آماده برای پخش در این ایام می باشد. همچنین سیمای خراسان رضوی با برنامه های اذن عزا، مرثیه آفتاب، مراسم های حرم مطهر رضوی، ترتیل قرآن شب عاشورا، خطبه خوانی، همایش شیر خوارگان حسینی (ع) و ... به موضوع محرم می پردازند.
ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورا به صورت زنده با ساختار گزارشی در 2 برنامه 300 دقیقه ای پخش خواهد شد.
همچنین سیمای خراسان رضوی با 100 برنامه 30 دقیقه ای با شبکه های سراسری و استانی به صورت زنده ارتباط خواهد گرفت.
محسن نصر پور در ادامه از برنامه های صدای خراسان رضوی در این ایام با عنوان حسینیه دل به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی با آیتم های متنوع شامل گزارش ، تکیه های حسینی ، ذاکران حسینی ، عاشقان حسینی و یاوران حسینی باهدف آشنایی مخاطبان با اصحاب امام حسین (ع) و فلسفه عاشورا و ذکر برخی نکات تربیتی در مکتب امام حسین(ع) و ایجاد یک تکیه رادیویی در دهه اول محرم در صدای خراسان رضوی خبر داد. از دیگر برنامه های صدای خراسان رضوی در این ایام برنامه رادیویی « شب های محرم » به تهیه کنندگی محمد رضا غوث به طور زنده از صدای خراسان رضوی پخش خواهد شد. در این برنامه هر شب یک کارشناس در برنامه حضور دارد