جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

پایانه مسافربری مشهد با چه شرطی مسافر می‌پذیرد؟ - نمایشگر محتوای خبر

 

 

پایانه مسافربری مشهد با چه شرطی مسافر می‌پذیرد؟

جلال قربانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت تردد بین شهری اظهار داشت: طبق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد کرونا تنها سفرهای ضروری و با ارائه تاییدیه سلامت از طریق پایانه‌های مسافربری امکان پذیرخواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین در صورت ضرورت انجام سفر مسافران باید کارت ملی خود را به همراه داشته باشند و با ثبت کد ملی در سامانه‌ای که برای تایید سلامت در نظر گرفته شده قبل از سفر سلامتشان تایید شود.

وی با بیان اینکه سفرهای خارج از استان حدود 90 درصد کاهش داشته است، بیان کرد: سفرهایی نیز که در این ایام انجام می‌شود سفرهای ضروری و برای انجام کار اداری از داخل استان است.

قربانی تصریح کرد: طبق آمار از اول تا 30 آبان امسال 981 هزار و 500 مسافر از طریق پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد جابجا شده‌اند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری مشهد ادامه داد: این در حالی است که از اول تا 30 آبان ماه سال گذشته یک میلیون و 870 هزار و 609 مسافر از طریق پایانههای مسافربری به مشهد وارد و یا خارج شدهاند.

وی افزود: مقایسه این دو آمار نشان میدهد که میزان جابجایی مسافر در آبان ماه امسال نسبت به مشابه سال گذشته بیش از 48 درصد کاهش داشته است.