Skip to Content

پایان برداشت سیب‌زمینی از سطح 850 هکتار از اراضی قوچان

پایان برداشت سیب‌زمینی از سطح 850 هکتار از اراضی قوچان

مدیر جهاد کشاورزی قوچان از پایان برداشت سیب‌زمینی از سطح 850 هکتار زمین در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: پایان برداشت سیب‌زمینی از سطح 850 هکتار از اراضی قوچان

علی یگانه‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قوچان اظهار کرد: قوچان با دارا بودن شرایط مساعد آب و خاک و اراضی حاصلخیز از لحاظ کشاورزی و تنوع محصولات زراعی و باغی دارای جایگاه خوب و مناسبی است.

وی با بیان اینکه کشاورزی قوچان نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر در این حوزه است، گفت: قوچان یکی از عمده‌ترین مناطق تولید سیب‌زمینی خراسان رضوی و کشور محسوب شده که برداشت سیب‌زمینی از 850 هکتار از اراضی زیر کشت این محصول در سطح شهرستان به پایان رسید.

مدیر جهاد کشاورزی قوچان با بیان اینکه برخی سیب‌زمینی‌کاران قوچان در سال‌های گذشته در سطح استان و کشور نمونه شده‌اند، عنوان کرد: مزیت تولید سیب‌زمینی در این شهرستان علاوه بر شرایط مساعد کشاورزی ناشی از به کارگیری توصیه‌های فنی مراکز تحقیقاتی، کارشناسان مجرب و کشاورزان پیشرو در استفاده از شیوه‌های مناسب و صحیح کشت است.

وی یادآور شد: میانگین برداشت سیب‌زمینی در قوچان 29 تن در هر هکتار بوده و از انواع بذرهای اصلاح شده‌ای هم‌چون آگریا، فونتانه، مارفونا، اسپریت، آرینداو و... در مزارع استفاده می‌شود.

یگانه‌مقدم تصریح کرد: هر ساله مقدار زیادی از سیب‌زمینی بذری مرغوب قوچان به استان‌هایی همچون همدان، اردبیل، اصفهان، فارس، بندرعباس و ... فرستاده می‌شود.