حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

پایان فروردین؛ مهلت ارسال اثر به جشنواره "آبرنگ" - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پایان فروردین؛ مهلت ارسال اثر به جشنواره "آبرنگ"

مهلت ارسال اثر به جشنواره «آبرنگ» که با هدف ترویج اصالت فرهنگ ایرانی برگزار می‌شود پایان فروردین ماه اعلام شد.

پایان فروردین؛ مهلت ارسال اثر به جشنواره

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، مسئول واحد هنرمندان جشنواره «آبرنگ» گفت: مهلت ارسال اثر به جشنواره عکس «آبرنگ» که با هدف ترویج اصالت فرهنگ ایرانی، کشف استعداد‌ها و تقدیر از پیشکسوتان این رشته برگزار می شود پایان فروردین ماه است.

فرشید دل‌آرامی افزود: دهمین دوره جشنواره عکس «آبرنگ»، با موضوع و هدف ترویج اصالت فرهنگ ایرانی و با زیرشاخه های متنوع برگزار خواهد شد و درپایان این جشنواره مراسم بزرگ‌داشت برخی پیشکسوتان این عرصه از جمله زنده یاد «احمد خادم الحسینی» برگزار‌می شود.

وی بیان کرد: رویکرد کلی جشنواره، زنده نگاه داشتن اصالت فرهنگ ایرانی و گسترش و پیشرفت هنر در کشور است.

فرشید دل‌آرامی در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره خاطر نشان‌کرد: به منظور کشف استعداد و خلاقیت‌ها، شرکت هنرجویان آماتور در این جشنواره آزاد است.

وی افزود: هر هنرمند می‌تواند پنج اثر را به سایت آبرنگ به نشانی www.abrang.org ارسال کند که علاوه بر تلفیق عکس، پردازش و ویرایش عکس مجاز خواهد بود.

مسئول واحد هنرمندان «آبرنگ» ادامه داد: عکس‌ها باید رنگی یا مونوکروم باشند و شرکت‌کنندگان می‌توانند از دوربین حرفه‌ای، خانگی یا دوربین گوشی استفاده‌کنند، فایل‌های ارسالی باید در فرمتjpg باشند و حجم آن‌ها نباید کمتر از دو مگابایت باشد، همچنین dpi عکس‌ها نباید تغییر نماید و همان رزولوشن اصلی باشد.

فرشید دل‌آرامی با اشاره به اینکه امسال بخش مردمی نیز به بخش‌های جشنواره اضافه شده‌است، اظهار کرد: پس از انتخاب سه عکس برتر توسط هیات داوران، پنجاه عکس به بخش نظرسنجی مردمی راه می‌یابند که مردم می‌توانند از طریق رای دهی در صفحه اینستاگرام بهترین اثر را انتخاب کنند.

داوری این آثار در اردیبهشت ماه انجام میشود.