رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

پخش محافل قرآنی حرم مطهر رضوی از شبکه‌های رسانه ملی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پخش محافل قرآنی حرم مطهر رضوی از شبکه‌های رسانه ملی

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از پخش محافل قرآنی حرم مطهر رضوی از شبکه‌های رسانه ملّی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین شجاع گفت: جلسه ترتیل خوانی کلام الله مجید

پخش محافل قرآنی حرم مطهر رضوی از شبکه‌های رسانه ملینیم ساعت بعد از نماز جماعت صبح با حضور قاریان بین‌المللی ویژه عموم زائران و مجاوران در صحن انقلاب اسلامی بارگاه منور رضوی برگزار می‌شود که این محفل از طریق شبکه یک سیما و رادیو قرآن جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

او افزود: در این ماه پرخیر و برکت مراسم ترتیل خوانی یک جزء قرآن کریم نیز هر روز از ساعت 10:30 الی 11:30 در رواق بزرگ امام خمینی رحمت الله علیه حرم مطهر امام رضا(ع) برپا می‌شود که از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

حجت الاسلام شجاع به ترتیل خوانی کلام الله وحی در مسجدگوهرشاد بارگاه منور شمس الشموس(ع) اشاره کرد و گفت: این محفل که از ساعت 18 الی 19 با حضور گسترده زائران و مجاوران روزه دار برگزار خواهد شد به طور مستقیم از شبکه افق سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی بیان کرد: بیش از 50 قاری ملی و بین المللی همچون عابدین‌زاده، پناهی، علیزاده، شجاع، تقی‌پور، عباسی، پنجه، حسینی و روغنی قرائت محافل قرآنی ماه مبارک رمضان رابرعهده دارند.

وی در ادامه به برپایی محافل قرآن مجید در جوار عترت ویژه بانوان اشاره کرد و افزود: این محافل هر روز قبل از نماز جماعت ظهر و عصر در رواق حضرت فاطمه زهراء سلام اله علیه حرم مطهر رضوی برپا می‌شود.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی بیان کرد: در شب قدر نیز بزرگترین محفل قرآنی جهان اسلام با حضور خیل عظیم روزه داران در آستان کبریایی حضرت رضا علیه السّلام برگزار خواهد شد.