Skip to Content

پرداخت بیش از دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولیدخراسان رضوی

بیش از دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید خراسان رضوی امسال پرداخت شد .

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صداوسیما استاندار خراسان رضوی دیشب در جلسه شورای اداری استان گفت: بر اساسپرداخت بیش از دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولیدخراسان رضوی تاکیدمقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) و سیاست های دولت تدبیر و امید؛ بودجه ی قابل توجهی برای رونق تولید در واحدهای کوچک و متوسط اختصاص داده شد.

علی رضا رشیدیان افزود: از ابتدای سال تاکنون دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به بخشهای مختلف تولیدی پرداخت شده و با احتساب تسهیلات تمدیده شده این اعتبارات بیش از پنج هزار و 100 میلیارد تومان است.

او گفت: در خراسان رضوی از ابتدای اجرای این طرح دو هزار و 664 واحد ثبت نام کردند که تاکنون هزار و 905 واحد به بانک معرفی شده اند و 238میلیارد تومان به 199واحد صنعتی و کشاورزی پرداخت شده افزون بر این نیز از محل اعتبارات بانک های استان بیش از 400میلیارد تومان فقط به واحدهای صنعتی پرداخت شده است.

استاندار خراسان رضوی اشاره به تسهیلات ویژه ی  دولت در کاهش نرخ سود وام های صادراتی و مشوق های در نظر گرفته شده؛ از عموم تولید کنندگان در استان برای ورود به حوزه ی صادرات دعوت کرد.

رشیدیان گفت: با هدف توسعه ی صادرات غیر نفتی و حضور موثر در بازارهای پر رقابت بین المللی، تولید کنندگان باید به سمت تولید کالاهای صادرات محور و منطبق با استانداردهای جهانی حرکت کنند.

لزوم مقابله ی جدی و همه جانبه با قاچاق کالا در سطح استان با هدف حمایت از تولیدات داخلی ،استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ، بهره برداری از توانمندی های جامعه ی دانشگاهی -آموزش و پرورش و رسانه ها، تبدیل به گفتمان شدن موضوع اقتصاد مقاومتی، لزوم توجه به اصول پدافند غیر عامل در اجرای پروژه های دستگاه های اجرایی ، نهادینه کردن ورزش های همگانی ، برنامه ریزی و تلاش جدی در حوزه ی ورزش های قهرمانی ، از موضوعات مورد تاکید استاندار خراسان رضوی در این جلسه بود.

رشیدیان در پایان گفت:با توجه به اهمیت پایتخت معنوی ایران سمت فرماندار مشهد به معاون استاندار و فرماندار مشهد ارتقا پیدا کرده است.