Skip to Content

پرندگان

Loading the player...

 

پارک ملی تندوره در شمال شرقی ایران و نزدیک ترکمنستان است. پارک ملی تندوره که زمانی تفرجگاه و محل تفریح مردم درگز و قوچان بود، از زیباترین و عمیق‌ترین دره‌های ژرف و پر شیب و تپه ماهورها بهره مند میباشد و از بهترین زیستگاهای جانوران وحشی به ویژه قوچ و میش اوریال می‌باشد که چنانچه صبح زود یا غروب در این منطقه باشید گله‌های کل و بز را می توانید بینید که در حال چرا میباشند.

 مرتفع‌ترین نقطه این منطقه قله قنبرعلی در جنوب محدوده به ارتفاع ۲۵۸۶ متر است و این منطقه فاقد مراکز جمعیتی می‌باشد و تنها پاسگاه‌های محیط بانی چهل‌میر، بابانستان، شکراب، تیوان، درونگر، چرلاق و زیارتگاه علی بلاغ در آن قرار دارند.

آبدهی چشمه‌های منطقه چشمگیر نبوده و تنها چشمه‌های چهل‌میر و چرلاق به طور نسبی دارای آبدهی بیشتری در مقایسه با سایر چشمه‌ها می‌باشند.

مستند« پرندگان » به تهیه کنندگی امیر رضا چهار راهی در سیمای خراسان رضوی  تولید و به معرفی انواع پرندگان شمال شرق کشور می پردازد.

در این مستند نوع تغذیه، شیوه زندگی، تولید مثل، چگونگی شکار و ... 30 گونه از پرندگان شکاری، گنجشک سانان  و پرندگان آبزی در دو منطقه خراسان رضوی از جمله پارک ملی تندوره و دیگری در دشت سرخس و دریاچه بزنگان برای مخاطب توضیح داده می شود.

برای تولید این مستند یک سال و نیم زمان در فصول مختلف صرف شده است. گفتنی است اکبر منافی گوینده پیشکسوت کشورمان نریتور این مستند است.

مستند پرندگان به مدت 60 دقیقه تقدیم علاقمندان میگردد.

 

 

 

سال تولید: 1395

کارگردان، تهیه کننده و تدوینگر : امیر رضا چهار راهی

 تصویر برداران: امیر رضا چهار راهی، محمد مشیانی، رضا کمالاتی1