Skip to Content

پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس سال ۹۴ افتتاح می‌شود

پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس سال ۹۴ افتتاح می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری مشهد مقدس گفت: پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس سال ۹۴ افتتاح می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمدرضا سلامی ظهر امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس اظهار داشت: هدف اصلی از احداث این پروژه ایجاد و به نمایش گذاشتن 58 ماکت از بناهای تاریخی کشور است.

سلامی با اشاره به زیبایی‌های منحصر به فرد باغ مینیاتوری گفت: در این باغ دو راه جدا برای بازدید احداث شده ‌که می‌توان به راه پیاده رو و به قطار که سرتاسر پارک را طی می‌کند اشاره کرد.

وی با بیان اینکه دیدنی‌های فراوان در این باغ با طراحی‌های منحصر به فردی احداث شده است گفت: در این باغ ما شاهد یک دریاچه مصنوعی با مساحت 2200 هزار متر مربع و به عمق 105 متر خواهیم بود.

سلامی با بیان اینکه تمامی تلاش‌ها در راستای ایجاد حس امنیت و راحتی برای بازدید کنندگان بوده است گفت: یکی از ویژگی‌های این باغ احداث 5300 متر مربع پارکینگ برای بازدید کنندگان است.

وی با اشاره به ایجاد مسیر ریلی در سرتاسر باغ گفت: بازدید کنندگان می‌توانند با استفاده از مسیر ریلی و قطار از تمامی باغ دیدن کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری مشهد مقدس با بیان اینکه تاکنون تعدادی از 58 ماکت مورد نظر ساخته شده است بیان داشت: قرار است تا ماکت بناهایی همچون تخت جمشید، مقبره عطار نیشابوری، پل خواجو و سد کارون در این باغ ساخته و در معرض نمایش گذاشته شود.

سلامی اظهار داشت: پارک مینیاتوری مشهد با اعتباری بالغ بر 24.5 میلیارد تومان تیر ماه سال آینده افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: مساحت کل این پروژه 8 هکتار است که از این مقدار 4.4 هکتار را فضای سبز و باقی را معابر، ساختمان‌ها و دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهند.

سلامی با بیان اینکه این پارک در راستای پارک‌های موضوعی احداث شده است گفت: قرار است در این پارک المان‌های ملی، مذهبی و اسطوره‌ای به نمایش در بیایند.