رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم امام رضا علیه السّلام به اهتزاز درآمد. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم امام رضا علیه السّلام به اهتزاز درآمد.

پرچم عزای حسینی در مراسم اذن عزای حسینی، بر فراز گنبد حرم امام رضا علیه السّلام به اهتزاز درآمد.

پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم امام رضا (ع)به اهتزاز درآمد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ همزمان با آغاز ماه محرم الحرام، پرچم عزای حسینی در حرم مطهر امام رضا علیه السّلام به اهتزاز درآمد و صحن و سرای قدسی این بارگاه نورانی سیاه پوش شد و به نشانه آغاز ماه محرم الحرام زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به همراه هیئت‏‌های مذهبی، مراسم اذن عزا را برگزار کردند.

پیش از این مراسم، چندین هزار نفر از اعضای هیئت‎‌های عزاداری سیّد الشّهدا علیه السّلام در مشهد از گوشه و کنار این شهر خود را به حرم مطهر رسانده و در حالی که پرچم‌های سیاه در دست داشتند، در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برای شرکت در مراسم اذن عزا حضور یافتند.
در این مراسم با شکوه که با حضور عموم زائران برگزار شد، در راستای اعلان عزای حسینی، توسط سیدمرتضی بختیاری؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی شال عزا بر گردن سه تن از خادمان و مداحان بارگاه منور امام هشتم علیه السّلام انداخته شد.
در ویژه برنامه «إذن عزا» مداحان و شاعران اباعبدالله الحسین علیه السّلام به مدیحه سرایی و روضه‎خوانی پرداختند و تعدادی از خادمان سادات و سرکشیک‌های حرم مطهّر رضوی همراه با ذکر و مدح ائمه معصوم علیهم السّلام پرچم سیاه آستان قدس رضوی مزین به آیه مبارکه «نصر من الله و فتح قریب» را به بالای گنبد منور منتقل کرده و بر فراز آن به اهتزار درآوردند.
در هنگام به اهتزاز در آمدن پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد طلایی رضوی، زائران حاضر در صحن انقلاب و در دیگر صحن‎‌هایی که صوت این مراسم با شکوه پخش می‎شد، با صدای بلند «لبیک یا حسین» سر دادند.