رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

پس لرزه 5 و 4 دهم ریشتری بامداد امروز در خراسان رضوی + تصاویر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پس لرزه 5 و 4 دهم ریشتری بامداد امروز در خراسان رضوی + تصاویر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضویپس لرزه 5 و 4 دهم ریشتری بامداد امروز در خراسان رضوی در گفت وگو باخبرنگاران گفت : پس لرزه ای به بزرگی 5 و  4 دهم درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر )در ساعت 377 دقیقه بامداد امروز پنجشنبه بار دیگر منطقه ای به مرکزیت منطقه سفید سنگ فریمان و در عمق 9 کیلومتری ،این استان را لرزاند.

حجت علی شایانفر افزود: این لرزش زمین همچنان با توجه به اینکه شدت آن از زلزله اصلی کمتر است پس لرزه محسوب می شود و انرژی زمین در حال آزادسازی است و امکان ادامه این پس لرزه ها تا یکی دو روز آینده نیز ادامه دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به شدت این پس لرزه با فرماندار فریمان گفت و گو شد و پیگیری ها  برای یافتن خسارت احتمالی در دست انجام است.

شایانفر با اشاره به اینکه جمعی از شهروندان استان امشب را در فضای باز سر می کنند ، از آنان خواست برای گرم کردن خود از لباس گرم در این فضاها استفاده کنند و از روشن کردن چراغ ، پیک نیک و والور در داخل چادر خودداری کنند که خطر بسیاری با خود به همراه دارد.

متعاقب پس لرزه 5 و 4 دهم ریشتری بامداد امروز سه پس لرزه دیگرتا ساعت 6 و 52 دقیقه امروز روی داده است.

این پس لرزه ها در ساعات یک و 18 دقیقه و 3و 32 دقیقه بامداد امروز هردو با سه و نیم ریشتر و به ترتیب در عمق 8 و 11 کیلومتری زمین و سومی در ساعت 6و 52 دقیقه به بزرگی 4 و یک دهم ریشتر در عمق 8 کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

زلزله ای به قدرت 6 ریشتر در ساعت 10و 39دقیقه دیروز با پس لرزه های متعدد در منطقه ای در فاصله 24 کیلومتری شهر سفید سنگ روی داد که تا کنون یک نفر فوتی و 34مصدوم داشته است.

شهر سفید سنگ در فاصله 28کیلومتری شهر فریمان و حدود 100کیلومتری مشهد واقع است.