Skip to Content

پشت پرچین ابن اماره

Loading the player...

 قيس ابن اماره، مکبر مسجد شام است. او به دستور يزد ابن معاويه مامور گفتگو با امام سجاد (ع) می شود و در این دیدار حقانیت و جذبه الهی امام چهارم شیعیان او را شیفته خود میسازد. ازسخنان امام (ع) به حقيقت قيام عاشورا پی میبرد و تحولي شگرف در وي به وجود مي‌آيد.او سرانجام به دست عمال حکومت یزید (لع) به در جه رفیع شهادت میرسد.

داستان قیس در «پشت پرچین ابن اماره » از سیمای مرکز خراسان رضوی می گنجد تا برگهایی دیگر از حوادث بعد از عاشورا باز خوانی شود.

نمایش تلوزیونی پشت پرچین ابن اماره کاری از هادی حاجتمند به قلم سید حسین متولیان و یاسر شیخلو در25 قسمت 30 دقیقه ای تهیه شده است.

تحول قيس ابن اماره در طول سه خط داستاني اين مجموعه صورت مي‌گيرد نخست تعارض فکري با خانواده اش که پيرو علويانند. دوم همنشيني با مسلم ابن عقبه امام جماعت اموي مسجد شام و ماجراهايي که منجر به اختلافات عقيده بين قيس و مسلم مي شود و سوم بيان خاطرات سرداران يزيد از انتقال کاروان اسرا به شام. بيان داستان در بستر اين سه موضوع حقايقي را براي قيس ابن اماره روشن مي کند و موجب تحول در بينش او نسبت به خاندان اباعبدالله الحسين (ع) مي شود.

در پشت پرچین ابن امره ‌٦٠ بازيگر به ايفاي نقش داشته اند که از اين ميان مي توان به غلامرضا جهان پا، غلامرضا بايران منش ،احمد ريحانه، علي رضا ضيا چمني، امير نجفي ، حميد جندقي، حامد يزدي، محمد بهاران،مجيد حافظ،جواد رحيم زاده،مجيد ظريف و ... اشاره کرد.

ابراهيم رجبيان و حسن نادری با تصويربرداري ،محسن طيبي در صدابرداری ، سعيد ملتجي با تدوین هنرمندانه و ابوالفضل حاجتمند با مديرت توليد این برنامه را گروه پرچین ابن اماره را شکل می دهند.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلامم و خسته نباشید این سریال را از چه طریقی... م ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ ۱۴:۲۴
با سلام. می توانید با شرکت سروش سیما تماس بگیرید.... محمد جواد یل پور ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۱۰:۰۴

محمد جواد یل پور
با سلام.
می توانید با شرکت سروش سیما تماس بگیرید.
با تشکر.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۱۰:۰۴ در پاسخ م
م
با سلامم و خسته نباشید
این سریال را از چه طریقی میشود تهیه کرد؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ ۱۴:۲۴