سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پنج دری - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

پنج دری

Loading the player...

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*پنج دری*

وقتی اسم *پنج دری*می‌یاد، یادِ خونه‌های قدیمیِ سنّتی با درهای گشوده‌ی روبه حیاط توی قاب ذهن‌مون زنده می‌شه؛ پنج دری‌هایی که سرشارند از رایحه‌ی دورهم نشینی‌های خانوادگی و فامیلی، پُرِ پندهای آموزنده‌ی سپیدمویان، نشاطِ خنده و بازی کودکان و ...

هر چند در گذر به مدرنیته‌ شدن زندگی، ظاهراً معماری آپارتمان‌های مرتفع جای معماری سنّتی  و مصفّای خانه‌ها با آن پنج دری‌های پُر خاطره را گرفته‌اند امّا هنوز هم در برخی مناطق شهر، پنج دری‌هایی ماندگار ایستاده‌اند تا عطر شمعدانی‌های دور حوض آب را با نجوای تجربه‌‌های کهن به نسل امروز منتقل کنند. هنوز هم در معماری خانه‌های ایرانی درب‌های اُرسی و پنج‌دری‌هایی که با همدلی اعضای خانواده‌ها پیوند دارد، قلوب ساکنان این کاشانه‌های مهر را به امید و صمیمیّت جوانه‌ می‌زند.

برنامه مجلّه‌ای *پنج دری* با محوریّت خانواده، سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی و تعهّدپذیری اعضاء خانواده و با اجرای روان و دلپذیر دو گوینده محترم، از شنبه تا چهارشنبه به مدّت 50 دقیقه در ساعت 10:05 به صورت زنده بر روی آنتن *صدای خراسان رضوی* می‌رود و میهمان خانه‌های شماست.

پنجره فولاد، شامل خواست‌های مردم از امام رئوف/ داستانک شامل قصّه‌های کوتاهی از حرم رضوی علیه السّلام/ معرّفی کتاب/ مشاغل، کار در منزل و اشتغال/ کارشناسی و مشاوره خانواده و کودک، در هر برنامه از شنونده سؤال طرح می‌شود و کارشناس، مشاور، روان‌شناس و یا روان‌پزشک در حوزه‌ی خانواده که در برنامه حضور دارند؛ پاسخ می‌دهند و درباره‌ی مسایل خانواده صحبت می‌کنند/ صندوق‌خانه، آداب و رسوم خراسانی/ تلفن و پیامک/ آشپزی و کدبانوگری، مطالب مناسب برای کدبانوها و خانواده‌ها/  ترانه کوتاه/ مطالب موضوعی/ گزارش و مصاحبه و ... از آیتم‌های متنوّع این برنامه می‌باشند.

پیامک برنامه:    30000626

تلفن برنامه:     38791041

وقت‌تون بخیر دلتون شاد  لبتون خندون

تاریخ تولید: 1396

• تهیه کننده: لیلا کامکار

• اجراء: سمانه شاکری/ احسان کاشانی

• گزارشگر: زهره رضازاده

• صدابردار: میثم نظری زاده

• نویسنده: تکتم حسین پور