Skip to Content

پنج پرواز در فرودگاه مشهد لغو شد

 
پنج پرواز در فرودگاه مشهد لغو شد

ˈحسن جعفریˈ روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: دیشب که دمای هوای مشهد به شدت افت کرد با تلاش کارکنان و نیروهای عملیاتی باند فرودگاه این شهر چندین بار پاکسازی و برخی از پروازها انجام شد اما تعدادی دیگر از پروازها با توجه به شدت افت دما، عمق دید و یخ زدگی سطح باند لغو گردید.

وی اظهار داشت: به همین علت پرواز مشهد - تهران ساعت 45 دقیقه بامداد هواپیمایی ایران ایرتور به شماره 8069، پرواز مشهد - اصفهان ساعت 50 دقیقه بامداد شرکت تابان با شماره 6292، پرواز ساعت چهار صبح مشهد - ساری شرکت ماهان به شماره 1020، پرواز ساعت 6:15 مشهد - تهران شرکت تابان و نیز پرواز ساعت 10:25 امروز مشهد - بیرجند لغو شدند.

او افزود: همچنین شب گذشته پرواز ورودی جده به مشهد شرکت هواپیمایی سعودی به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی، به تهران بازگشت.

وی پروازهای با تاخیر انجام شده را نیز شامل پرواز مشهد - تهران ساعت 5:30 هواپیمایی ایرتور به شماره 961 عنوان کرد که ساعت 11:06 امروز انجام شد.

او گفت: پرواز ایران ایرتور مشهد - چابهار هم که قرار بود ساعت شش صبح انجام شود در ساعت 10:50 و پرواز سعودی ساعت 24 مشهد - مدینه نیز ساعت 4:37 صبح امروز انجام شد.

وی اظهار داشت: پرواز مشهد - تبریز هم که قرار بود ساعت 10 امروز انجام شود با تاخیر سه ساعته انجام شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاههای خراسان رضوی گفت: باند فرودگاه مشهد ساعت 9 صبح امروز بطور کامل بازگشایی و پروازهای ورودی و خروجی از سر گرفته شد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی دیشب مشهد دمای هوای 16 درجه زیر صفر را تجربه کرد.